Titel
De jongeman met twaalf vrouwen : boerten uit de twaalfde en dertiende eeuw.
Schrijver
Altena, Ernst van.
ISBN
9789026314469
Uitgever
Amsterdam : Ambo, 1997. Hardcover. Dustjacket. 251 pp. Conditie: goed
Prijs
€ 12,95
Bijzonderheden
Conditie: goed. MEDIEVAL STUDIES
Meer info
Boertige volksvertellingen werden in de twaalfde en dertiende eeuw op jaarmarkten verteld in voornamelijk het Noorden van Frankrijk en het Zuiden van België. De vertellers, rondreizende artiesten, werden 'jongleurs' genoemd. Zij boeiden hun publiek met verhalen die recht op hun doel afgaan. Er zijn dan ook nauwelijks boerten te vinden die niet scabreus zijn, waarbij het scabreuze karakter vaak in dienst staat van het bespotten en aan de kaak stellen van de clerus. Als deze verhalen een graadmeter zijn voor de liefde van het volk voor de Kerk, dan was de haat tegen de clerus toen groot. De vertellingen hebben een grote invloed gehad op het literaire en het theaterleven tot aan de Renaissance. Rechtstreeks op het werk van Chaucer, en ook op dat van Boccaccio, die enkele jongleursverhalen in zijn Decamerone verwerkt heeft. Indirect was deze rijke verzameling thema's van boerten en bron voor het kluchtige kermisrepertoire door de eeuwen heen.
Kloof Antiquariaat
Amsterdam
ALLEEN VERZENDING MOGELIJK - Mailorder only.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Kloof Antiquariaat
- Na uw bestelling ontvangen u en Kloof Antiquariaat een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Kloof Antiquariaat vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Kloof Antiquariaat kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.