Titel

De omwenteling van Parijs / over de geboorte van het impressionisme

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789023419372

Uitgever

De Bezige Bij

Prijs

30,00

Verzendkosten

€ 5,00

Bijzonderheden

2006, 525pp, paperback

Meer info
Terwijl de Amerikaanse Burgeroorlog woedde greep aan de overkant van de oceaan, in de ateliers van Parijs, een heel andere revolutie om zich heen: de geboorte van het impressionisme. De kunstenaars die deze stroming tot de populairste en invloedrijkste uit onze geschiedenis zouden maken, oogstten met hun eerste werk hoon en kritiek van het Franse establishment. Geen enkele artistieke beweging kende zo n controversieel begin. Ross King vertelt het verhaal van die revolutionaire periode, waarin een stroming ontstond die de westerse geschiedenis en cultuur blijvend zou beïnvloeden.De omwenteling van Parijs gaat over de Parijse kunstwereld in het dramatische decennium tussen twee tentoonstellingen: de fameuze Salon des Refusés van 1863, en de eerste tentoonstelling van de impressionisten in 1874. Het is het verhaal van vele kunstenaars, maar vooral van twee schilders: Ernest Meissonier, de succesvolste, klassieke schilder van de negentiende eeuw, en Edouard Manet, miskend in zijn tijd maar wel de voorloper van de meest radicale ommezwaai sinds de Renaissance. Het fascinerende verslag van hun beider parallelle levens, des te kleurrijker door hun vele supporters en critici onder wie Zola, Delacroix, Courbet, Monet, Whistler en Baudelaire , laat zien dat hun rivaliteit niet alleen de kunst betrof, maar ook hun verschillende visies op de wereld; wereldbeschouwingen die in die tijd net zo drastisch aan verandering onderhevig waren als de techniek, de politiek en de persoonlijke vrijheid.
Met de stijl van een romancier en de kennis van een historicus roept Ross King een tijd op waarin Parijs het kunstzinnige hart van de wereld was, en artistieke expressie in staat was een heel land in vuur en vlam te zetten én te verdelen.
Afbeeldingen
King, R. - De omwenteling van Parijs / over de geboorte van het impressionisme
Vandewoestijne Waregem

Indien gewenst kunnen bijkomende foto’s van de boeken steeds op aanvraag worden doorgestuurd, zodat je een duidelijk beeld krijgt van de staat en inhoud. Transparantie en vertrouwen staan hierbij centraal.
Je kan vrijblijvend contact opnemen via e-mail voor vragen, extra informatie of interesse in meerdere boeken.

Ik bied een zorgvuldig samengestelde collectie boeken aan, met een bijzondere focus op kunst, geschiedenis en werken rond de Eerste en Tweede Wereldoorlog. Binnen mijn aanbod vind je onder andere kunstboeken over oude meesters zoals Bruegel en Rogier van der Weyden, evenals historische werken die inzicht geven in belangrijke periodes uit onze Europese geschiedenis.
Veel van de boeken zijn met zorg geselecteerd omwille van hun inhoudelijke waarde, visuele kwaliteit of verzamelpotentieel. Sommige exemplaren zijn oudere uitgaven of moeilijker te vinden, waardoor ze interessant kunnen zijn voor liefhebbers, verzamelaars of mensen met een diepe interesse in kunst en geschiedenis.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Vandewoestijne.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Vandewoestijne
  • Na uw bestelling ontvangen u en Vandewoestijne een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Vandewoestijne vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Vandewoestijne kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren