Titel

Rood rubber : Leopold II en zijn Kongo

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Elsevier

Prijs

24,00

Verzendkosten

€ 6,00

Bijzonderheden

1895, 1ste, 351p +12p ill in z/w, pb, als nieuw

Meer info
'Een waarheidscommissie? De waarheid is al gekend. Het boek is nu 35 jaar oud, en ik hoef er geen komma aan te veranderen.'
Wie nu protesteert tegen de standbeelden van Leopold II, haalt de motivatie hiervoor bij Daniel Vangroenweghe; hij bracht met zijn onderzoek Leopolds wandaden in Congo aan het licht.

Het ging niet om geïsoleerde excessen, maar om een systeem waarbij alle betrokken op de hoogte waren van de gruweldaden, ook Leopold II.

Om hun gebied voor te bereiden op rubberexploitatie, vermoordden troepen duizenden Congolezen, werden dorpen vernield en plantages in brand gestoken. Districtscommissaris Fiévez, een van de beruchtste kolonialen, schreef dat zijn soldaten hem in één dag 1100 afgehakte handen hadden gebracht: handen van Congolezen die doodgeschoten waren omdat er onvoldoende rubber was getapt ...

Vangroenweghe was met Rood Rubber in 1985 een van de eersten die in ons land een diepgravend verslag schreef over de gruwelijke handel en wandel van Leopolds bezetting in het hart van Afrika. Zich baserend op tien jaar onderzoek, twintig verschillende archieven in binnen- en buitenland, nooit eerder gepubliceerde documenten van de onderzoekscommissie en getuigenissen schetst de auteur structuur, opzet en reikwijdte van de rubberontginning.
Dwangarbeid, verwoestingen, honger, epidemieën en uitbuiting decimeerden de plaatselijke bevolking en zorgden voor een ongezien menselijke tragedie die tot op vandaag doorloopt.
Afbeeldingen
Vangroenweghe, Daniel - Rood rubber : Leopold II en zijn Kongo
managementbib.com Wilrijk

Bij bestellingen vanaf drie boeken wordt 10% korting verleend

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel managementbib.com.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met managementbib.com
  • Na uw bestelling ontvangen u en managementbib.com een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van managementbib.com vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • managementbib.com kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren