Titel
Volg het spoor terug
Schrijver
Charles, J.B.
Taal
Nederlands
Uitgever
De Bezige Bij
Prijs
€ 5,00
Bijzonderheden
Tiende, herziene druk - Inhoudsbeschrijving:
Meer info
De criminoloog mr. W.H. Nagel schreef onder het pseudoniem J. B. Charles de veelgeprezen en even vaak verguisde boeken Volg Het Spoor Terug (1953) en Van Het Kleine Koude Front (1961), waarin hij zich rekenschap gaf van vijf jaar bezetting en verzet en op zoek ging naar de oorsprong van fascisme en nationaal-socialisme. Minder bekend is de feitelijke rol die hij als verzetsman in de Tweede Wereldoorlog onder de naam Charles (zonder J.B.) in Groningen en Utrecht gespeeld heeft; hoe hij met geheime zenders en vermomde identiteiten zich verweerde tegen 'de heer van de hel' zoals hij Hitler noemde. Evenmin is bekend dat Willem Nagel een vermaard criminoloog is geweest, met internationale onderscheidingen en een van de eersten die gewezen heeft op de belangen van slachtoffers van misdrijven. Zijn strenge opvattingen over misdaad en straf, schuld en boete, vergelding en verzoening zijn nog altijd actueel. In deze biografie komen de verzetsman en de literator, de dichter, kunstenaar, wetenschapsbeoefenaar en public intellectual tot leven. Tevens wordt er een beeld getekend van de Nederlandse samenleving vóór, in en vlak na de Tweede Wereldoorlog, tot aan de welvaartsvaste perioden van de jaren zestig en zeventig.
Afbeeldingen
ALSNOG
West Betuwe
Verzending voor 3,75 geldt ook voor gecombineerde verzending: boeken die op een en dezelfde dag worden besteld (pakket, afhaalservice). Maak voor thuisbezorging van een pakket 1 euro meer over, dus 4,75. Voor verzending buiten Nederland gelden andere verzendkosten.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met ALSNOG
- Na uw bestelling ontvangen u en ALSNOG een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van ALSNOG vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- ALSNOG kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.