Titel

De pausen

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789035140301

Uitgever

Bert Bakker

Prijs

16,50

Bijzonderheden

Vijfde druk. Kloeke paperback, 566 blz. Als nieuw.

Meer info
De geschiedenis van het pausdom - de oudste monarchie ter wereld - wemelt van intrige, moord, verraad en mysterie. De Britse historicus John Julius Norwich vertelt het verhaal van de pausen van Petrus tot nu met verbluffende helderheid. Hij deinst niet terug voor smakelijke details, maar houdt de grote lijn scherp in het oog. Daarbij weet hij met speels gemak sprekende documenten te vinden uit de tijd zelf, zoals brieven en dagboeken met vaak onthutsende inhoud. Sommige pausen waren helden en heiligen, andere juist genotzuchtige levensgenieters, gewetenloze schurken of meedogenloze opportunisten. Het knappe is dat Norwich nooit schoonwast of demoniseert: van elke paus weegt hij licht- en schaduwzijde eerlijk en open tegen elkaar af. Een geldwolf kan best een prima bestuurder zijn, en een heilige een nul in diplomatie. Veel aandacht heeft Norwich ook voor de verdiensten van de pausen op het gebied van kunst en cultuur in Rome. Tal van prikkelende vragen passeren de revue. Waarom was er ooit een hele vleugel van het Vaticaan ingericht voor een moslimprins, die bij de bevolking van Rome veel populairder was dan de paus zelf? Ligt Petrus wel echt onder de St. Pieter begraven? Was er echt een weergaloos aantrekkelijke Romeinse schoonheid, die achtereenvolgens zowel haar minnaar als haar zoon op de Heilige Stoel wist te installeren? Was er ooit een bordeel gevestigd in het paleis van Lateranen? Was Pius xii werkelijk een antisemiet en racist? En hoe stond de Romeinse bevolking tegenover de pauselijke heerschappij? John Julius Norwich (1929) is een Engelse historicus en televisiepersoonlijkheid, bekend van vele vaak baanbrekende boeken over Byzantium, Venetië en de Middellandse Zee. Over De pausen: 'Ontwapenend, met een scherp oog voor heuglijke details en eigenaardigheden.' the Sunday Telegraph 'Norwich heeft het talent om een ingewikkeld verhaal op een verteerbare manier te presenteren.' the Telegraph 'Een stijlvolle en amusant opgezette geschiedenis van het pausdom.' the Guardian 'Ondanks het formaat van het boek en het complexe onderwerp is het boek overzichtelijk en blijkt er een hoffelijke, literaire bedrevenheid uit.' the tablet 'Schrijven in zo'n lichte stijl zonder in te boeten aan academische ernst, is een uitzonderlijke prestatie.' the independent 'Scherp, vermakelijk en bijzonder voortvarend.' the Scotsman.
Afbeeldingen
Norwich, John Julius - De pausen
ALSNOG West Betuwe

Verzending voor 3,75 geldt ook voor gecombineerde verzending: boeken die op een en dezelfde dag worden besteld (pakket, afhaalservice). Maak voor thuisbezorging van een pakket 1 euro meer over, dus 4,75. Voor verzending buiten Nederland gelden andere verzendkosten.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel ALSNOG.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met ALSNOG
  • Na uw bestelling ontvangen u en ALSNOG een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van ALSNOG vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • ALSNOG kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren