Titel

LAKEN, een huis voor keizer en koning [Schoonenberg] [Schoenenberg]

Schrijver
Uitgever

Arcade

Prijs

50,00(Excl. verzendkosten)

Verzendkosten

Bijzonderheden

202603222255, Brussel, Arcade, 1970, Fine

Meer info
Hardcover, gebonden in groen linnen met goudopdruk op de rug, geïllustreerde stofwikkel, geïllustreerde schutbladen, in origineel foedraal/slipcase, grote 4to, 365 pp. met ingekleefde kleurprenten en ZW-platen. Uit het Frans vertaald door Bart Mesotten.
Op basis van archiefstukken en unieke foto's en documenten verhaalt dit luxueuze werk hoe het paleis (toen bekend als kasteel Schoonenberg/Schönenberg en in 1782-1784 voor de landvoogdes van de Oostenrijkse Nederlanden, aartshertogin Maria-Christina) onder sekwester werd gesteld, door La Terrade werd aangekocht met de bedoeling het af te breken (zijn specialiteit: cfr. abdij van Villers), hoe Napoleon Bonaparte het liet inkopen en vervolgens liet restaureren en bemeubelen. Bijzondere aandacht gaat naar de wandtapijten. Napoleon bemoeide zich in detail met de inrichting, wat tevens iets zegt over zijn zin voor strakke werkorganisatie. Ook de kille psychische kant van N. wordt belicht: zijn reactie op het overlijden van zijn kleindochter. Keizerin Marie-Louise verbleef er in 1811. Zowel inhoudelijk als qua afwerking is dit een keizerlijk boek.
Afbeeldingen
VAN YPERSELE DE STRIHOU Anne en Paul, SCHÖLLER Andre, Grootmaarschalk van het Hof (Woord vooraf) - LAKEN, een huis voor keizer en koning [Schoonenberg] [Schoenenberg]
MERS Antique Books Antwerpen

*** PLEASE ALSO CHECK YOUR SPAM FOLDER ***

MERS Antique Books Antwerp | One of the finest online book shops in Antwerp since 2002 *** Congo, Architecture, Belgian History, History of France, French Revolution, Cadastre, Monastery, Media, Italian Literature, Science, etc. etc.


https://www.mers.be

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel MERS Antique Books.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met MERS Antique Books
  • Na uw bestelling ontvangen u en MERS Antique Books een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van MERS Antique Books vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • MERS Antique Books kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren