Titel

Het Vlaamsche kerstboek.

Schrijver
Uitgever

Antwerpen Van Ditmar z.d. (ca. 1943)

Prijs

15,00

Verzendkosten

€ 5,99

Bijzonderheden

Gebonden, linnen rug, 112pp., 17.5x24cm., illustries in paars, in goede staat (wat gebruikssporen aan de buitenzijde). .

Meer info
Inhoud: 1) Het kertsverjhaal der evangeliën" door J. Eijckeler, 2) "Wedergeboorte van Christus op aarde" door Gerard Walschap, 3) "Drie koningen uit het Oosten" door Ernest Claes", 4) "Vondel's kerstspel" door Molkenboer, 5) "Drie kerstfeesten" door D.L. Daalder. "Kerstboek" is een literaire bundel waarin vooraanstaande Vlaamse en Nederlandse auteurs het kerstthema vanuit verschillende invalshoeken benaderen. De bijdragen combineren religieuze verdieping met verhalende kracht en culturele reflectie. Het boek biedt een rijke variatie aan teksten die de betekenis van Kerstmis belichten, gaande van evangelische vertellingen tot beschouwende en literaire interpretaties, en vormt zo een sfeervol geheel dat aansluit bij de traditie van het kerstfeest. De bundel bevat vijf afzonderlijke bijdragen die elk een eigen benadering van het kerstthema bieden. "Het kerstverhaal der evangeliën" door J. Eijckeler presenteert een hervertelling van het bijbelse kerstverhaal in een toegankelijke en samenhangende vorm. In "Wedergeboorte van Christus op aarde" onderzoekt Gerard Walschap op beschouwende wijze de actuele betekenis van de incarnatie in de moderne wereld. Ernest Claes brengt met "Drie koningen uit het Oosten" een verhalende en volkse interpretatie van het epifaniemotief. B.H. Molkenboer behandelt in "Vondel's kerstspel" de literaire en religieuze betekenis van het werk van Joost van den Vondel binnen de kersttraditie. Ten slotte biedt D.L. Daalder met "Drie kerstfeesten" een reflectie op de historische en culturele ontwikkeling van kerstvieringen. De bundel vormt aldus een thematisch samenhangend geheel waarin religie, literatuur en cultuurhistorie samenkomen, ondersteund door illustraties die de feestelijke en contemplatieve sfeer versterken. Gerard Walschap (1898-1989) was een van de belangrijkste Vlaamse auteurs van de twintigste eeuw en verwierf bekendheid met zijn psychologisch-realistische romans en kritische reflecties op religie en maatschappij. Ernest Claes (1885-1968) staat bekend om zijn toegankelijke en volkse vertelstijl, waarin het Vlaamse dorpsleven centraal staat. J. Eijckeler, B.H. Molkenboer en D.L. Daalder waren actief binnen het religieuze en literaire veld en publiceerden werken die zich situeren op het snijvlak van geloof, cultuur en literatuur. Hun bijdragen aan deze bundel illustreren de veelzijdigheid van het kerstthema binnen de Nederlandstalige literatuur van de jaren 1940.
Afbeeldingen
Drs J. Eijckeler, Gerard Walschap, Ernest Claes, prof. Dr. B.H. Molenboer O.P. en D.L. Daalder. - Het Vlaamsche kerstboek.
Drs J. Eijckeler, Gerard Walschap, Ernest Claes, prof. Dr. B.H. Molenboer O.P. en D.L. Daalder. - Het Vlaamsche kerstboek.
Drs J. Eijckeler, Gerard Walschap, Ernest Claes, prof. Dr. B.H. Molenboer O.P. en D.L. Daalder. - Het Vlaamsche kerstboek.
Drs J. Eijckeler, Gerard Walschap, Ernest Claes, prof. Dr. B.H. Molenboer O.P. en D.L. Daalder. - Het Vlaamsche kerstboek.
Drs J. Eijckeler, Gerard Walschap, Ernest Claes, prof. Dr. B.H. Molenboer O.P. en D.L. Daalder. - Het Vlaamsche kerstboek.
SomeThingz Books etc Scherpenheuvel-Zichem

Beste boekenliefhebber, na iedere bestelling ontvangt u ALTIJD EEN BEVESTIGING PER EMAIL van mij. Indien u geen email heeft ontvangen van info@somethingz.be, controleer dan zeker uw SPAMBOX. De verzending gebeurt steeds via geregistreerde post met track and trace. De VERZENDKOST bedraagt steeds €5.99, ongeacht het gewicht van het pakket, en dit zowel voor verzending naar Nederland als voor verzending binnen België. Uw bestelling wordt zorgvuldig en stevig verpakt om beschadiging tijdens transport te voorkomen. Bedankt alvast voor uw aankoop én uw vertrouwen. Met vriendelijke groeten, Tom Cops (www.somethingz.be / info@somethingz.be)

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel SomeThingz Books etc.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met SomeThingz Books etc
  • Na uw bestelling ontvangen u en SomeThingz Books etc een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van SomeThingz Books etc vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • SomeThingz Books etc kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren