Titel

Colombe

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789490952297

Uitgever

Enig Anders bvba - Boekhandel Kartonnen Dozen

Prijs

4,99

Bijzonderheden

2019, 200pp, paperback als nieuw

Meer info
Perfecte lectuur, als je in het zuiden van Frankrijk wilt vertoeven zonder u te verplaatsen.

1838, een klein dorp in het diepe zuiden van Frankrijk. Op eenzelfde dag worden twee meisjes geboren; Colombe in het gezin van de naaister, Amparo in het gezin van de bakker. Boven op de berg woont Michel, de herder. Van heel ver kan hij de zee zien. Als de tijd rijp is zal hij met één van hen trouwen.

Dit is het verhaal van kleine levens, geschreven in een aangenaam sobere taal. Christine Van den Hoves romandebuut heeft geen franjes nodig. Geboren werd dit verhaal, toen de schrijfster in net zo’n dorp op het kerkhof stond en de naam Colombe las, met een geboorte- en sterfdatum. Wie heeft zich niet al eens een heel leven voorgesteld van iemand, die aan je voeten begraven ligt?

Met milde tred beweegt de schrijfster zich naar datgene toe, wat zij voor een mogelijk leven acht. Veel ingrediënten zijn hiervoor niet nodig: berg en dal, bakker, naaister, boer, herder en priester.

Christine Van den Hove laat het licht dwalen van personage naar personage. Tot in hun binnenste dat we van vele schakeringen mogen leren kennen.

Stil, ingetogen vertelt Christine Van den Hove over de situatie van de vrouw in een rurale omgeving en de mogelijkheden of onmogelijkheden die daarmee gepaard gaan. Over genderidentiteit, toen dat woord nog niet bestond. Over Oscar Wildes “liefde die haar naam niet durft zeggen.” Maar lees zelf!

Dit boek deed me ook denken aan:

‘Een heel leven’ van Robert Seethaler (De Bezige Bij, vertaald door Liesbeth van Nes) of ‘Herbstmilch’ van Anna Wimschneide
Afbeeldingen
Hove, Christine Van den - Colombe
Boekenkeizerin Wytgaard

Als u na twee dagen geen bericht van mij heeft ontvangen controleer dan of het bericht in uw spambox/ ongewenste postmap is beland of op uw server is tegengehouden. Boekwinkeltjes mail beland hier de laatste tijd namelijk met grote regelmaat in. Daarnaast komen hotmail en Gmailberichten ook vaak niet aan.

De vermelde verzendkosten gelden voor verzending binnen Nederland. Voor België en andere landen gelden andere tarieven.

Ik reageer binnen twee dagen. Als ik binnen twee weken(na meerdere berichten gestuurd te hebben) geen reactie heb ontvangen, annuleer ik de bestelling.

Ik verzend de boeken snel en verpak het zorgvuldig.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Boekenkeizerin.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Boekenkeizerin
  • Na uw bestelling ontvangen u en Boekenkeizerin een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekenkeizerin vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Boekenkeizerin kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren