Titel

Een stad in het museum te Bokrijk.

Schrijver
Uitgever

Genk-Bokrijk bij de auteur 1971

Prijs

8,50

Verzendkosten

€ 5,99

Bijzonderheden

Brochure, geniet, 8pp., 16x24cm., in zer goede staat (als nieuw).

Meer info
Deze korte studie beschrijft het concept waarbij een stedelijke omgeving binnen een openluchtmuseum wordt gereconstrueerd en gepresenteerd. De auteur onderzoekt hoe historische gebouwen, ambachten en sociale structuren samen een representatief beeld kunnen vormen van het vroegere stedelijke leven. Daarbij wordt aandacht besteed aan de museale interpretatie van cultuurhistorische elementen en aan de pedagogische rol van dergelijke reconstructies voor het publiek. K.C. Peeters beschrijft de wijze waarop een historische stedelijke leefwereld binnen een openluchtmuseumcontext wordt opgebouwd en geïnterpreteerd. De auteur bespreekt de selectie van gebouwen en objecten, de reconstructie van straten en werkplaatsen en de integratie van ambachtelijke activiteiten als onderdeel van een historisch narratief. Daarbij wordt de museologische uitdaging behandeld om een evenwicht te vinden tussen wetenschappelijke reconstructie en publieksgerichte presentatie. Het artikel plaatst deze aanpak binnen de bredere ontwikkeling van volkskundige musea en hun rol in het bewaren en zichtbaar maken van materiele cultuur en historische leefvormen in Vlaanderen.
Afbeeldingen
Peeters, K.C. [Karel C.] - Een stad in het museum te Bokrijk.
Peeters, K.C. [Karel C.] - Een stad in het museum te Bokrijk.
Peeters, K.C. [Karel C.] - Een stad in het museum te Bokrijk.
SomeThingz Books etc Scherpenheuvel-Zichem

Beste boekenliefhebber, na iedere bestelling ontvangt u ALTIJD EEN BEVESTIGING PER EMAIL van mij. Indien u geen email heeft ontvangen van info@somethingz.be, controleer dan zeker uw SPAMBOX. De verzending gebeurt steeds via geregistreerde post met track and trace. De VERZENDKOST bedraagt steeds €5.99, ongeacht het gewicht van het pakket, en dit zowel voor verzending naar Nederland als voor verzending binnen België. Uw bestelling wordt zorgvuldig en stevig verpakt om beschadiging tijdens transport te voorkomen. Bedankt alvast voor uw aankoop én uw vertrouwen. Met vriendelijke groeten, Tom Cops (www.somethingz.be / info@somethingz.be)

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel SomeThingz Books etc.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met SomeThingz Books etc
  • Na uw bestelling ontvangen u en SomeThingz Books etc een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van SomeThingz Books etc vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • SomeThingz Books etc kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren