Titel

2 boeken – voor 1 prijs – over suggestie en autosuggestie in therapie, geneeskunde en maatschappij

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

De Tijdstroom, Lochem; H. Meulenhoff, Amsterdam

Prijs

26,50(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

1947 - 1948; 2 eerste drukken; 126/149,[2] blz.; linnen banden (waarvan één met stofomslag)

Meer info
Lichte gebruikssporen; binnenwerk overwegend schoon en gaaf.
༺༺༻ ʚɞ ༺༺༻

1. Kloek-Pirée, Mia De practijk der suggestie en autosuggestie. Inzichten en ervaringen
De Tijdstroom, Lochem
1948; 1e druk; 126 blz.; groflinnen uitgeversband met zwartopdruk; geïllustreerd met zwart wit foto's
Links en onder op het voorplat een strookje verkleurd (Zie foto), verder gave schone band met schone gave en nagenoeg witte bladzijden.
༺༺༻ ʚɞ ༺༺༻

de inhoud
• Dr. R. A. B. Oosterhuis, Voorwoord ….. 9
• Inleiding ….. 13
• De methode Coué en haar ontdekker ….. 17
• Mijn weg tot Coué ….. 27
• Het Schooltje in Nancy ….. 28
• Terug in Holland ….. 30
• De eerste gevallen, die ik te behandelen kreeg ….. 32
• Andere gevallen ….. 34
• Het Instituut te Amsterdam ….. 40
• Mijn werkwijze aan het Instituut ….. 43
• Ons onderbewustzijn ….. 46
• Wat geschiedt er automatisch door het onderbewustzijn? ….. 48
• Hoe stellen wij ons in verbinding met het onderbewustzijn? ….. 50
• Onze wil en de verbeelding ….. 52
• Het geweten ….. 55
• Ontspanning moeten wij leren ….. 59
• De ademhaling en ontspanning ….. 61
• De ontspanningsformule ….. 64
• Geestelijke arbeid en ontspanning ….. 65
• De rust in de slaap ….. 67
• Hoe rusten wij nog meer? ….. 69
• Wisselende stemmingen. — Zoeken naar vastheid ….. 70
• Concentratie ….. 71
• De klok van Chevreuil ….. 73
• Beheersing bij spreken en zingen ….. 74
• Beheersing ook in andere opzichten ….. 79
• Het lichaam ….. 81
• Heerschappij over het lichaam ….. 83
• Hoe men de bewuste autosuggestie moet toepassen ….. 85
• Tegensuggesties ….. 86
• Collectieve suggestie ….. 88
• Het kind en zijn ontwikkeling ….. 91
• De methode Coué en het kind ….. 94
• Kinderseance I ….. 97
• Kinderseance II ….. 100
• Enige practische wenken ….. 103
• Suggesties ….. 104
• Veertig gedachten en uitspraken ….. 105
• Dr. P. D. Bernoulli, In Memoriam Émile Coué ….. 110
• Naschrift ….. 116
• Literatuur-opgave ….. 120
ʚɞ ༺༺༻

Tekstfragment (blz. 97)

Meisjes en jongens!
We hebben vijf jaren oorlog gehad, en nu is het vrede. We kunnen weer voldoende eten, we gaan ’s avonds op straat en we hebben heerlijk licht in de kamers. Geen zoemende bommenwerpers vliegen meer door de wolken, en er is geen luchtalarm meer.
Er is oorlog gekomen in de wereld, omdat de mensen niet eerlijk met elkander waren. Als de mensen goed en eerlijk zijn met elkander, als de mannen die aan het roer staan van de staten, beter en eerlijker met elkander waren, zouden er geen oorlogen zijn.
Wij moeten iets geleerd hebben door die verschrikkelijke tijd, die achter ons ligt; wij moeten leren anders te worden, dan wij waren, anders met elkander om te gaan, dan wij deden. Maar dat gebeurt niet vanzelf. Daar moet elke dag voor gewerkt worden. Elke dag moet je weer opnieuw jezelf aanpakken!
Wat is het heerlijk als je een hele dag het goed gehad hebt met elkander! Dan gelukt je werk beter; je bent vrolijk van binnen, en je ziet er tevreden uit.
Wij gaan nu zitten met gesloten ogen: gemakkelijk zitten, helemaal op je stoel, tegen de leuning ontspannen aanleunen! Je ogen dicht alsof je gaat slapen; — ik sluit mijn ogen ook. Elk woord, dat ik zeg hoor je, en je zult het prettig vinden wat we gaan doen! Los je armen, je benen, heerlijk rustig zitten, al dommel je weg, dat hindert niet, toch onthoud je mijn woorden heel je leven. Er is een plaats in ons die alles in zich opneemt en bewaart; dat is onze ziel, kinderen, en die is altijd in ons werkzaam, ook als we slapen!
We gaan nu tezamen iets moois doen. De wens uitspreken van ons leven iets goeds te maken, zó dat we er echt gelukkig door worden. Ga ’s avonds slapen met die wens op je lippen. Spreek van nu af elke avond de woorden uit: „Elke dag word ik in alle opzichten beter en beter!” en je zult zien: het gaat je van nu af beter en beter! Je komt rustiger en blijer op school, je luistert met meer aandacht, en je leren gaat vlotter. Onder je werk op school haal je eens diep en rustig adem en je zet je even gemakkelijker, meer los en ontspannen; hoe gemakkelijker je zit, hoe beter je in je opneemt wat je hoort! Thuis ben je vriendelijker; je doet eens iets liefs voor de ander; als je op wilt vliegen om een kleinigheid, denk je aan mijn woorden, „Adem eens diep!”, en het is over. Denk, we hebben vrede; vrede onder elkaar schept vrede in de...."
༺༺༻ ʚɞ ༺༺༻


2. Carp, E. A. D. E. Suggestie
H. Meulenhoff, Amsterdam
(ca. 1947), 1e druk; 149,[2] blz.; bruine halflinnen uitgeversband met goudopdruk en crèmekleurige kartonnen platten met bruinoranje opdruk, met stofomslag
Band onderaan twee vochtvlekjes.(Zie foto) Bladzijden gaaf schoon en vanuit de randen licht vergeeld met sporadisch in de marges een roestvlekje. Stofomslag sleets (iets verkleurd en beschadigde randen).
ʚɞ ༺༺༻
Over de inhoud
• Voorwoord ….. 7
• I. Suggestie in ruimere en engere zin ….. 9
• II. Suggestie in wetenschap, kunst en religie ….. 43
• III. Suggestie in politiek en propaganda ….. 59
• IV. Suggestie in de geneeskunde ….. 81
• V. Suggestie in het gezelschapsleven ….. 103
• VI. Massa-suggestie ….. 119
• VII. Negatief-werkende suggestie ….. 139
ʚɞ ༺༺༻

Tekstfragment (p. 59)

Wanneer men hoort reppen van de invloed van suggestie op het gebied van politiek en propaganda, dan rijst zeker in deze tijd een schim omhoog, welke het huidige mensdom een decennium achtereen van angst, schrik, verbazing en weerzin heeft vervuld: de schim van Hitler. Men heeft zich met recht verbaasd over de magisch-daemonische invloed, welke van deze man moet zijn uitgegaan; men heeft zich met recht ook afgevraagd, hoe het mogelijk was, dat door deze ogenschijnlijk onaanzienlijke man een geheel volk zich als het ware willoos heeft laten meeslepen met terzijdestelling van alle begrippen van moraal, van zelfrespect en menselijkheid. Zelfs met andere voorbeelden uit de historie voor ogen heeft men verbijsterd gestaan voor het onloochenbare feit, dat van één man een invloed heeft kunnen uitgaan, welke – zij het tegen wil en dank – bijkans de gehele mensheid, verdeeld in vóór- en tegenstanders, in zijn greep hield en nog steeds houdt. Immers ook zij – en vooral zij –, die tot de felste tegenstanders van het in de persoon van Hitler belichaamde Nationaal-Socialisme behoorden, ondergingen zijn invloed en bestreden de aanhangers van deze leer met de aan zijn daemonisch brein ontsproten machtsmiddelen. Zo er ooit van een suggestieve invloed op een volk, uitgaande van één enkeling, sprake is geweest, was dit wel zeker het geval in het drama, dat thans achter ons ligt. Hoe zelfverzekerd moet deze man zijn geweest van hetgeen hij in zijn phantastisch brein als zijn roeping moet hebben beschouwd! Hoe machtig moet de auto-suggestieve werking dezer roeping hem hebben gesteund, zodat hij niet door de druk van verantwoordelijkheid en geweten werd verpletterd! Hoe sterk moet dit geloof aan eigen onfeilbaarheid deze man hebben opgezwiept tot een niets ontziend fanatisme! Maar met het op de voorgrond
༺༺༻ ʚɞ ༺༺༻
psychiatrie, behandeling, casuïstiek, hechting, objectrelaties, ontspanningstechniek, ademhalingsoefeningen, concentratietraining, kinderpsychologie, ontwikkelingsleer, zelfbeheersing, maatschappijanalyse
Afbeeldingen
Kloek-Pirée, Mia & Carp, E. A. D. E. - 2 boeken – voor 1 prijs – over suggestie en autosuggestie in therapie, geneeskunde en maatschappij
Kloek-Pirée, Mia & Carp, E. A. D. E. - 2 boeken – voor 1 prijs – over suggestie en autosuggestie in therapie, geneeskunde en maatschappij
Kloek-Pirée, Mia & Carp, E. A. D. E. - 2 boeken – voor 1 prijs – over suggestie en autosuggestie in therapie, geneeskunde en maatschappij
Kloek-Pirée, Mia & Carp, E. A. D. E. - 2 boeken – voor 1 prijs – over suggestie en autosuggestie in therapie, geneeskunde en maatschappij
Lilith Den Bosch

Beste Boekenliefhebber
Fijn dat u een kijkje neemt in ons boekwinkeltje Lilith in Den Bosch.
Wij reageren altijd zo snel mogelijk op bestellingen. Heeft u binnen drie dagen geen reactie van ons ontvangen dan is onze nota mogelijk in uw spam-box (ongewenste email) geland.
We streven naar zo goed mogelijke beschrijvingen van de boeken. Kleine onvolkomenheden als potloodmarkeringen of namen en stempels van vorige eigenaren worden niet altijd vermeld. Wilt u zekerheid over de kwaliteit van een boek, dan kunt u ons daarover mailen. Op verzoek sturen we extra foto's.
Voor boeken die als brievenbuspakket binnen Nederland kunnen worden verstuurd bedragen de verzendkosten 3,95 euro (PostNL) Verzenden van boeken binnen Nederland per pakketpost kost 6,50 bij DHL. Ophalen van boeken is mogelijk na afspraak.
Een greep uit de mogelijke verzendtarieven:
Nederland
Postnl brievenbuspakket €3,95 (tot max. 28 mm dikte
Postnl pakket €7,00
DHL pakket €6,95
DHL afhaalpunt €4,45
België DPD pakket €8,88, klein pakket minder dan 3 kilo) €7,80
Postnl €9,00
Duitsland
DPD klein pakket tot 3kg €7,60 groot €9,90. PostNL €11,50.

Betalen vanuit het buitenland werkt zo:
Voor een betaling aan Antiquariaat Lilith met het IBAN NL27 INGB 0006 6508 24, volg je deze stappen:
Via Online Bankieren:
1. Log in op je online bankomgeving.
2. Kies voor een SEPA-overschrijving (normaal gesproken de standaardoptie voor Europese overschrijvingen).
3. Vul de volgende gegevens in:
1. IBAN: NL27 INGB 0006 6508 24
2. Naam van de ontvanger: Antiquariaat Lilith
3. BIC (optioneel): ING Bank heeft als BIC-code INGBNL2A, (maar dit is meestal niet vereist voor een SEPA-overschrijving.)
4. Vul het bedrag in.
5. Omschrijving/referentie: in dit geval: 4/10/24 1
6. Valuta: Dit zal automatisch in euro zijn.
7. Datum van uitvoering: Kies of je de betaling onmiddellijk of op een latere datum wilt uitvoeren.
8. Controleer alle gegevens en bevestig de betaling.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Lilith.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Lilith
  • Na uw bestelling ontvangen u en Lilith een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Lilith vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Lilith kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren