Titel

Bessie yellowhair / druk 1

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789022504307

Uitgever

Boekerij

Prijs

7,50

Bijzonderheden

1974, paperback

Meer info
Bessie Yellowhair – en leefde tussen de Navajo om hun cultuur, tradities en vooral de discriminatie waarmee zij te maken kregen, van binnenuit te ervaren.

Wat het boek bijzonder maakt, is dat Halsell niet alleen beschrijft hoe het is om als indiaan in Amerika te leven, maar ook hoe ze – eenmaal weer onder blanken – als “indiaanse” vrouw werd behandeld. Daarmee legt ze raciale vooroordelen en sociale ongelijkheid pijnlijk bloot.

Thema’s

Identiteit en etniciteit

Discriminatie en racisme

Culturele verschillen

Inleving / ervaringsjournalistiek

️ Over de auteur

Grace Halsell (1923–2000) was een Amerikaanse journaliste die bekendstond om haar participerende journalistiek. Ze schreef meerdere boeken waarin ze zelf in een andere rol kroop om maatschappelijke misstanden te onderzoeken.
Afbeeldingen
Grace Halsell - Bessie yellowhair / druk 1
Grace Halsell - Bessie yellowhair / druk 1
Grace Halsell - Bessie yellowhair / druk 1
Grace Halsell - Bessie yellowhair / druk 1
Grace Halsell - Bessie yellowhair / druk 1
Grace Halsell - Bessie yellowhair / druk 1
Grace Halsell - Bessie yellowhair / druk 1
Juttersgeluk-Boeken Eindhoven

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Juttersgeluk-Boeken.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Juttersgeluk-Boeken
  • Na uw bestelling ontvangen u en Juttersgeluk-Boeken een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Juttersgeluk-Boeken vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Juttersgeluk-Boeken kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren