Titel

Nicolaas, de duivel en de doden opstellen over volkscultuur.

Schrijver
ISBN

9789026312755

Uitgever

Amsterdam Ambo 1993

Prijs

12,50

Verzendkosten

€ 5,99

Bijzonderheden

Softcover, 320pp., 15,5x23,5cm., in goede staat (omslag met lichte gebruikssporen, binnenin zeer goed).

Meer info
Bestaat er in Nederland een lobby die zich heeft voorgenomen Sinterklaas een beentje te lichten? Is het waar dat de heilige door de katholieke Kerk van de heiligenkalender is geschrapt? Het winkelbedrijf leverde in elk geval zijn bijdrage aan de verwarring door de kinderheilige in te ruilen tegen de Kerstman: half november 1992 hadden sommige warenhuizen al een kerstmarkt met tuinkabouters ingericht. Het is verwonderlijk dat in Nederland de discussie over de identiteit van Sinterklaas en zijn knecht nog steeds voortduurt. Door de in 1931 verschenen omvangrijke studie van Karl Meisen kan 'de mening dat Sinterklaas een opvolger van Wodan is' als definitief afgedaan worden beschouwd. Een andere opvatting benadrukt dat het feest in zijn huidige gedaante niet ouder is dan de negentiende eeuw; Zwarte Piet kan zo in verband worden gebracht met racisme en kolonialisme. Hoe verschillend deze opvattingen ook zijn, ze negeren de historische dimensie. Deze opstellen onderzoeken hoe Nicolaas aan zijn knecht kwam, wat de heilige met de duivel en met de doden te maken had, waarom doden in duivels veranderden, hoe de Kerk het procedé van demonisering hanteerde en hoe, ondanks afwijzing van een voorchristelijke dodencultus, solidariteit tussen levenden en doden een belangrijk kenmerk van het middeleeuwse Christendom bleef.
Afbeeldingen
Louis Janssen. - Nicolaas, de duivel en de doden opstellen over volkscultuur.
Louis Janssen. - Nicolaas, de duivel en de doden opstellen over volkscultuur.
Louis Janssen. - Nicolaas, de duivel en de doden opstellen over volkscultuur.
SomeThingz Books etc Scherpenheuvel-Zichem

Beste boekenliefhebber, na iedere bestelling ontvangt u ALTIJD EEN BEVESTIGING PER EMAIL van mij. Indien u geen email heeft ontvangen van info@somethingz.be, controleer dan zeker uw SPAMBOX. De verzending gebeurt steeds via geregistreerde post met track and trace. De VERZENDKOST bedraagt steeds €5.99, ongeacht het gewicht van het pakket, en dit zowel voor verzending naar Nederland als voor verzending binnen België. Uw bestelling wordt zorgvuldig en stevig verpakt om beschadiging tijdens transport te voorkomen. Bedankt alvast voor uw aankoop én uw vertrouwen. Met vriendelijke groeten, Tom Cops (www.somethingz.be / info@somethingz.be)

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel SomeThingz Books etc.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met SomeThingz Books etc
  • Na uw bestelling ontvangen u en SomeThingz Books etc een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van SomeThingz Books etc vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • SomeThingz Books etc kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren