Titel

Napels '44 (vert. van Naples '44. An Intelligence Officer in the Italian Labyrinth - 1978)

Schrijver
Uitgever

Arbeiderspers

Prijs

25,00(Excl. verzendkosten)

Verzendkosten

Bijzonderheden

202511041701, Amsterdam, Arbeiderspers, 1989, Very good/Très bel état/Sehr gut/Zeer goed

Meer info
Pb (cover van Robert Capa: Napolitan Mothers), in-8, 215 pp., kaartje van Italië. Lewis (1908-2003) was een Brits auteur. Tijdens WO II nam hij deel aan de Italiaanse veldtocht. Hierover rapporteert hij in dagboekstijl. Over 28/5/1944: 'De Franse koloniale troepen gaan weer tekeer. Telkens wanneer ze een stadje of dorp innemen, volgt er een verkrachting van de complete bevolking. Onlangs zijn alle vrouwen in de dorpen Patricia (bedoeld wordt Patrica, LT), Pofi, Isoletta, Supino en Morolo aangerand. In Lenola, dat op 21 mei door de geallieerden is veroverd, zijn vijftig vrouwen verkracht, maar - (...) - zijn kinderen en zelfs oude mannen aangerand.' (155) Lewis heeft het uitdrukkelijk over Marokkaanse soldaten. Hij noemt nog de dorpen Castro di Volsci, Ceccano (waar de Britten gedwongen waren een kamp in te richten om de Italiaanse vrouwen te beschermen), Afragola, Santa Maria a Vico. Noot LT: het is een thema dat Moravia aankaartte in La Ciociara (1957) . In de Franse militaire historiografie worden deze feiten doodgezwegen. Malaparte beschreef in 'De huid' (1949) reeds de mistoestanden in Napels (o.a. kinderhandel).
Over de 'bevrijding' van Napels en de Italiaanse democratie is Lewis cynisch: "En wat voor prijs kunnen ze daarvoor uiteindelijk winnen? De wedergeboorte van de democratie. Het glorieuze vooruitzicht eens hun heersers te kunnen kiezen uit een lijst van machtige mannen wier corruptie algemeen bekend en aanvaard is, met vermoeide berusting. De tijd van Benito Mussolini moet hierbij vergeleken op een verloren paradijs lijken." (23 september 1944, p. 203)
De NYT Book Review: 'Levendig, lucide, welsprekend: een meesterwerk.'
Afbeeldingen
LEWIS Norman - Napels '44 (vert. van Naples '44. An Intelligence Officer in the Italian Labyrinth - 1978)
MERS Antique Books Antwerpen

*** PLEASE ALSO CHECK YOUR SPAM FOLDER ***

MERS Antique Books Antwerp | One of the finest online book shops in Antwerp since 2002 *** Congo, Architecture, Belgian History, History of France, French Revolution, Cadastre, Monastery, Media, Italian Literature, Science, etc. etc.


https://www.mers.be

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel MERS Antique Books.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met MERS Antique Books
  • Na uw bestelling ontvangen u en MERS Antique Books een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van MERS Antique Books vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • MERS Antique Books kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren