Titel

Wandelen langs de taalgrens

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789025419639

Uitgever

Contact

Prijs

19,50(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

2005, 182pp, paperback, nieuw

Meer info
Het is altijd weer wonderlijk om te ervaren: die denkbeeldige lijn in het landschap die België in twee stukken verdeelt. De Nederlands-Frans taalgrens is na tientallen jaren felle strijd heel nauwkeurig vastgelegd. Geen dorp in België of het weet welke taal het spreekt - of hoort te spreken. Riemer Reinsma wandelde door de streek, en in Wandelen langs de taalgrens geeft hij antwoord op vragen als: loopt de taalgrens ook dwars door dorpen heen, of zelfs door huizen? In welke taal spreek je met je Franstalige buren? Altijd in dezelfde taal, of Nederlands op de even dagen? Of blijft ieder zijn eigen taal spreken? Hoe komt het dat er zoveel Waalse leerlingen dagelijks de taalgrens oversteken en naar Vlaamse scholen gaan, en waarom gebeurt het omgekeerde nauwelijks? En hoe zit het met vriendschap en liefde; vormt de taalgrens wat dat betreft een soort Berlijnse Muur, of steekt met deze grens net zo makkelijk over als een gemeente - of provinciegrens?Het is altijd weer wonderlijk om te ervaren: die denkbeeldige lijn in het landschap die België in twee stukken verdeelt. De Nederlands-Frans taalgrens is na tientallen jaren felle strijd heel nauwkeurig vastgelegd. Geen dorp in België of het weet welke taal het spreekt - of hoort te spreken. Riemer Reinsma wandelde door de streek, en in Wandelen langs de taalgrens geeft hij antwoord op vragen als: loopt de taalgrens ook dwars door dorpen heen, of zelfs door huizen? In welke taal spreek je met je Franstalige buren? Altijd in dezelfde taal, of Nederlands op de even dagen? Of blijft ieder zijn eigen taal spreken? Hoe komt het dat er zoveel Waalse leerlingen dagelijks de taalgrens oversteken en naar Vlaamse scholen gaan, en waarom gebeurt het omgekeerde nauwelijks? En hoe zit het met vriendschap en liefde; vormt de taalgrens wat dat betreft een soort Berlijnse Muur, of steekt met deze grens net zo makkelijk over als een gemeente - of provinciegrens?
Afbeeldingen
Reinsma, Riemer - Wandelen langs de taalgrens
Reinsma, Riemer - Wandelen langs de taalgrens
Boekensliert Assen

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Boekensliert.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Boekensliert
  • Na uw bestelling ontvangen u en Boekensliert een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekensliert vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Boekensliert kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren