Titel

Over geneeskundigen en geneeskunst. De evolutie van het medische denken door de eeuwen heen.

Schrijver
ISBN

9789058268372

Uitgever

Leuven Davidsfonds 2011

Prijs

39,50

Verzendkosten

€ 5,99

Bijzonderheden

Softcover, 335pp., 17x24cm.,ills. in z/w., in zeer goede staat.

Meer info
In de prehistorie waren schedelboringen om hoofdpijn of waanzin te verhelpen schering en inslag. In het oude Egypte, werd rottend brood op open wonden gelegd voor zijn antibacteriële werking. Tijdens de Chinese dynastieën werd enkel de pols gemeten om een diagnose te bepalen. De rest van het lichaam werd zelden of nooit aangeraakt door de arts. En dan zijn er natuurlijk nog de aderlatingen, een nutteloze procedure die meer dan 1000 jaar lang zijn stempel op het medische denken heeft gedrukt. Dit boek reist terug in de tijd en toont de evolutie die de geneeskunde in de loop der eeuwen heeft ondergaan. Van medicijnmannen, de Griekse humorentheorie tot de wetenschappelijke benadering van ziektes. Over diagnoses, therapieën, operaties, medicijnen en belangrijke geneeskundigen zoals Avicenna, Albucasie, Galenus en natuurlijk Hippocrates. Over geneeskundigen en geneeskunst is een toegankelijk boek over de geschiedenis van de geneeskunde. De auteur zoomt dieper in op figuren en evoluties uit de Lage Landen en illustreert zijn verhaal met vele beelden. Auteur Paul Broos is emeritus hoogleraar en was jarenlang diensthoofd directeur heelkunde en hoofd van de Traumologie van het UZ Leuven.
Afbeeldingen
Broos, Paul. - Over geneeskundigen en geneeskunst. De evolutie van het medische denken door de eeuwen heen.
SomeThingz Books etc Scherpenheuvel-Zichem

Beste boekenliefhebber, na iedere bestelling ontvangt u ALTIJD EEN BEVESTIGING PER EMAIL van mij. Indien u geen email heeft ontvangen van info@somethingz.be, controleer dan zeker uw SPAMBOX. De verzending gebeurt steeds via geregistreerde post met track and trace. De VERZENDKOST bedraagt steeds €5.99, ongeacht het gewicht van het pakket, en dit zowel voor verzending naar Nederland als voor verzending binnen België. Uw bestelling wordt zorgvuldig en stevig verpakt om beschadiging tijdens transport te voorkomen. Bedankt alvast voor uw aankoop én uw vertrouwen. Met vriendelijke groeten, Tom Cops (www.somethingz.be / info@somethingz.be)

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel SomeThingz Books etc.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met SomeThingz Books etc
  • Na uw bestelling ontvangen u en SomeThingz Books etc een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van SomeThingz Books etc vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • SomeThingz Books etc kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren