Titel

Muziek, Oorlog & Vrede : muzikaal commentaar op vijf eeuwen oorlog. [met CD.]

Schrijver
ISBN

9789068682939

Uitgever

Bussum / Delft Thoth / Legermuseum Delft 2001

Prijs

11,50

Verzendkosten

€ 5,99

Bijzonderheden

Softcover met flappen, 128pp., 17.5x24.5cm., geïllustreerd in kleur en z/w., in zeer goede staat. Met bijbehorende CD.

Meer info
Muziek, Oorlog & Vrede : muzikaal commentaar op vijf eeuwen oorlog onderzoekt de wisselwerking tussen oorlog en muziek door de geschiedenis heen. Het boek laat zien hoe strijdliederen, marsmuziek, requiems en veldslagcomposities zijn ontstaan en hoe muzikale uitdrukkingen functioneerden als reacties op oorlogsomstandigheden. Soldaten zongen eeuwenlang eigen liederen en strijdliederen, terwijl componisten klassieke werken zoals de Eroica van Beethoven of de Leningrad Symfonie van Sjostakovitsj schiepen in oorlogstijden. Tegelijkertijd belicht het boek protestsongs en volksliederen die verdriet, hoop en verzet verwoorden. De auteurs werpen een verrassend nieuw licht op meer dan vijf eeuwen Westerse muziekgeschiedenis in relatie tot oorlog en vrede. Deze titel biedt een chronologische en thematische verkenning van muziek in tijden van oorlog en vrede. Per hoofdstuk worden verschillende genres en voorbeelden besproken: van krijgshaftige marsmuziek tot religieuze composities als het Te Deum en het Requiem, en van protestliederen tot populaire volksmuziek. De tekst combineert historische analyses met concrete muziekvoorbeelden en interpretaties van componisten en dirigenten, en plaatst bekende werken in hun context. Illustraties en verwijzingen ondersteunen de lezer bij het begrijpen van muziek als cultureel en historisch fenomeen in relatie tot oorlog.
Afbeeldingen
Paul Knevel en Marg van der Burgh - Muziek, Oorlog & Vrede : muzikaal commentaar op vijf eeuwen oorlog. [met CD.]
Paul Knevel en Marg van der Burgh - Muziek, Oorlog & Vrede : muzikaal commentaar op vijf eeuwen oorlog. [met CD.]
Paul Knevel en Marg van der Burgh - Muziek, Oorlog & Vrede : muzikaal commentaar op vijf eeuwen oorlog. [met CD.]
Paul Knevel en Marg van der Burgh - Muziek, Oorlog & Vrede : muzikaal commentaar op vijf eeuwen oorlog. [met CD.]
SomeThingz Books etc Scherpenheuvel-Zichem

Beste boekenliefhebber, na iedere bestelling ontvangt u ALTIJD EEN BEVESTIGING PER EMAIL van mij. Indien u geen email heeft ontvangen van info@somethingz.be, controleer dan zeker uw SPAMBOX. De verzending gebeurt steeds via geregistreerde post met track and trace. De VERZENDKOST bedraagt steeds €5.99, ongeacht het gewicht van het pakket, en dit zowel voor verzending naar Nederland als voor verzending binnen België. Uw bestelling wordt zorgvuldig en stevig verpakt om beschadiging tijdens transport te voorkomen. Bedankt alvast voor uw aankoop én uw vertrouwen. Met vriendelijke groeten, Tom Cops (www.somethingz.be / info@somethingz.be)

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel SomeThingz Books etc.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met SomeThingz Books etc
  • Na uw bestelling ontvangen u en SomeThingz Books etc een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van SomeThingz Books etc vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • SomeThingz Books etc kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren