Titel

Ziekte en zorg in de Kempen : Renier Snieders, geneesheer in de 19de eeuw.

Schrijver
ISBN

9782503565057

Uitgever

Turnhout Brepols 2015

Prijs

26,50

Verzendkosten

€ 5,99

Bijzonderheden

Softcover, 240pp., 21,5x28cm., geïllustr. in z/w., in zeer goede staat.

Meer info
Een gedetailleerd verslag van ellende, ziekte en leed in het 19de-eeuwse Turnhout door Renier Snieders, geneesheer, ambtenaar en schrijver in deze stad. Dr. Jan Renier Snieders (1812-1888) was naast huisarts, verloskundige, en chirurg in de regio Turnhout ook wetsdokter en expert in dienst van de overheid en tevens bescheiden romancier. De dokter laat een zeer uitgebreid archief na: zijn cursussen, brieven en notities uit zijn privépraktijk, zijn verslagen voor de overheid, en zijn romans. Door Snieders' unieke positie geven deze archiefbronnen een bijzondere inkijk in het dagelijkse leven van de ?gewone man? in Turnhout en de Kempen op de overgang naar moderniteit: de bittere armoede, de schokkende leefomstandigheden en de harde impact van de industrialisatie op deze regio. Snieders' archiefbronnen zijn door Gil Tack verwerkt tot een boeiend relaas dat verrassend, aangrijpend en soms schokkend is. De documenten, die focussen op zieken en personen in moeilijkheden uit de onderlaag van de maatschappij, geven weer wat de mensen uit Turnhout en omgeving 150 jaar geleden doormaakten. Gil Tack weet hun leed helder te plaatsen binnen de bredere maatschappelijke evoluties in het België van de 19de eeuw. Een opmerkelijke studie dus op de grens van sociale geschiedschrijving, medische historiografie en erfgoedpraktijk.
Afbeeldingen
Tack, Gil. - Ziekte en zorg in de Kempen : Renier Snieders, geneesheer in de 19de eeuw.
Tack, Gil. - Ziekte en zorg in de Kempen : Renier Snieders, geneesheer in de 19de eeuw.
Tack, Gil. - Ziekte en zorg in de Kempen : Renier Snieders, geneesheer in de 19de eeuw.
Tack, Gil. - Ziekte en zorg in de Kempen : Renier Snieders, geneesheer in de 19de eeuw.
Tack, Gil. - Ziekte en zorg in de Kempen : Renier Snieders, geneesheer in de 19de eeuw.
Tack, Gil. - Ziekte en zorg in de Kempen : Renier Snieders, geneesheer in de 19de eeuw.
SomeThingz Books etc Scherpenheuvel-Zichem

Beste boekenliefhebber, na iedere bestelling ontvangt u ALTIJD EEN BEVESTIGING PER EMAIL van mij. Indien u geen email heeft ontvangen van info@somethingz.be, controleer dan zeker uw SPAMBOX. De verzending gebeurt steeds via geregistreerde post met track and trace. De VERZENDKOST bedraagt steeds €5.99, ongeacht het gewicht van het pakket, en dit zowel voor verzending naar Nederland als voor verzending binnen België. Uw bestelling wordt zorgvuldig en stevig verpakt om beschadiging tijdens transport te voorkomen. Bedankt alvast voor uw aankoop én uw vertrouwen. Met vriendelijke groeten, Tom Cops (www.somethingz.be / info@somethingz.be)

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel SomeThingz Books etc.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met SomeThingz Books etc
  • Na uw bestelling ontvangen u en SomeThingz Books etc een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van SomeThingz Books etc vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • SomeThingz Books etc kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren