Titel
Phoenicische vrouwen / Smekelingen / De waanzin van Heracles / De cycloop / Rhesus
Schrijver
Euripides
Taal
Nederlands
ISBN
9789026319075
Uitgever
Ambo Klassiek
Prijs
€ 25,00
Bijzonderheden
2005, 308pp, linnen gebonden met stofomslag en leeslint, in nieuwstaat
Meer info
Het derde stuk, 'De waanzin van Heracles', heeft als thema het blinde lot dat een onschuldig man kan treffen. Euripides beklemtoont de machteloosheid van de goden, die overigens net zo verdorven kunnen optreden als de mensen - hier spreekt Euripides' agnosticisme.
Het vierde stuk, 'De Cycloop', is het enige Griekse saterspel dat integraal bewaard is gebleven. Het is een burlesk verhaal, geput uit de Odyssee, over de ontmoeting van Odysseus met de Cycloop Polyphemus. Het is ook vandaag nog zeer te genieten.
Rhesus, ten slotte, is in de Euripidescanon het enige stuk waarvan het auteurschap betwist wordt. Het is minder karakteristiek voor Euripides, maar bevat toch een aantal vinnige dialogen met hier en daar een vleugje humor.
Afbeeldingen
De opbrengst van alle verkochte boeken is bestemd voor Books4Life, een stichting die zich inzet voor mensenrechten en armoedebestrijding. Zie de website voor uitgebreider informatie over onze doelstellingen. Books4Life Eindhoven verkoopt boeken in de winkel (Hertogstraat 2, Eindhoven) en via "Boekwinkeltjes" onder de naam Books4Life 040. Ons online aanbod ligt niet in de winkel. Informeer desgewenst via de contactmogelijkheden of ophalen in de winkel mogelijk is.
Wij werken zoveel mogelijk met gerecycled verpakkingsmateriaal. Alle bestellingen worden met PostNL verzonden.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met books4life 040
- Na uw bestelling ontvangen u en books4life 040 een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van books4life 040 vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- books4life 040 kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.