Titel

Die Alkoholhalluzinosen -- Uit het bezit van en gesigneerd door E. Verbeek.

Schrijver
Taal

Duits

Uitgever

Georg Thieme Verlag, Stuttgart

Prijs

32,50(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

1952; 1e druk; 58 blz.; hemelsblauwe papieren uitgeversomslag met zwartopdruk

Meer info
De omslagen zijn vanuit de rug en randen licht vergeeld; bladzijden gaaf en minimaal verschoten en hebben hier en daar de voor Verbeek kenmerkende aandachtstreepjes, voornamelijk in de marges
༺༺༻ ʚɞ ༺༺༻

Provenance
Uit het bezit van en gesigneerd door E. Verbeek.

E. Verbeek verwijst naar Ernst Verbeek (1919–2009), een Nederlands psychiater, hoogleraar en publicist. Hij studeerde geneeskunde in Leiden en Amsterdam en was assistent van H.C. Rümke en Jan Droogleever Fortuyn. In 1956 vestigde hij zich als psychiater in Arnhem. Van 1969 tot 1985 was hij hoogleraar Klinische Psychiatrie aan de Rijksuniversiteit Gent en directeur-diensthoofd van de Psychiatrische Kliniek aldaar. Verbeek stond bekend als aanhanger van de Utrechtse School en combineerde fenomenologie met psychoanalyse in zijn existentiële benadering van de psychiatrie. Hij was een uitgesproken criticus van de antipsychiatrie. Daarnaast schreef hij pathografische studies over literaire figuren, waaronder *Arthur Rimbaud: een pathografie* (1957), waarvoor hij in 1959 de Henriette Roland Holst-prijs ontving.
༺༺༻ ʚɞ ༺༺༻

Over de inhoud
I. Problemstellung und ihre bisherige Bearbeitung in der Literatur – 1
II. Übersicht über das Untersuchungsgut – 7
III. Verlauf der untersuchten 113 Alkoholhalluzinosen – 13
IV. Die Endzustände der 113 Alkoholhalluzinosen – 18
V. Das Erkrankungsalter – 24
VI. Die Komplikationen der Alkoholhalluzinose von deutlich organischer Art – 26
VII. Die Konstitution der Kranken mit Alkoholhalluzinose – 31
VIII. Zur Psychopathologie der Alkoholhalluzinose – 48
IX. Zusammenfassung – 52
Literaturverzeichnis – 57
༺༺༻ ʚɞ ༺༺༻

Zoekwoorden
psychiatrie, alcoholisme, hallucinaties, klinisch onderzoek, psychopathologie, neurologie, verslavingsproblematiek, ziekteverloop, medische casuïstiek, psychiatrische studies, alcoholpsychose, medische monografie
༺༺༻ ʚɞ ༺༺༻
Afbeeldingen
Benedetti, G. - Die Alkoholhalluzinosen  -- Uit het bezit van en gesigneerd door E. Verbeek.
Benedetti, G. - Die Alkoholhalluzinosen  -- Uit het bezit van en gesigneerd door E. Verbeek.
Benedetti, G. - Die Alkoholhalluzinosen  -- Uit het bezit van en gesigneerd door E. Verbeek.
Benedetti, G. - Die Alkoholhalluzinosen  -- Uit het bezit van en gesigneerd door E. Verbeek.
Benedetti, G. - Die Alkoholhalluzinosen  -- Uit het bezit van en gesigneerd door E. Verbeek.
Lilith Den Bosch

Beste Boekenliefhebber
Fijn dat u een kijkje neemt in ons boekwinkeltje Lilith in Den Bosch.
Wij reageren altijd zo snel mogelijk op bestellingen. Heeft u binnen drie dagen geen reactie van ons ontvangen dan is onze nota mogelijk in uw spam-box (ongewenste email) geland.
We streven naar zo goed mogelijke beschrijvingen van de boeken. Kleine onvolkomenheden als potloodmarkeringen of namen en stempels van vorige eigenaren worden niet altijd vermeld. Wilt u zekerheid over de kwaliteit van een boek, dan kunt u ons daarover mailen. Op verzoek sturen we extra foto's.
Voor boeken die als brievenbuspakket binnen Nederland kunnen worden verstuurd bedragen de verzendkosten 3,95 euro (PostNL) Verzenden van boeken binnen Nederland per pakketpost kost 6,50 bij DHL. Ophalen van boeken is mogelijk na afspraak.
Een greep uit de mogelijke verzendtarieven:
Nederland
Postnl brievenbuspakket €3,95 (tot max. 28 mm dikte
Postnl pakket €7,00
DHL pakket €6,95
DHL afhaalpunt €4,45
België DPD pakket €8,88, klein pakket minder dan 3 kilo) €7,80
Postnl €9,00
Duitsland
DPD klein pakket tot 3kg €7,60 groot €9,90. PostNL €11,50.

Betalen vanuit het buitenland werkt zo:
Voor een betaling aan Antiquariaat Lilith met het IBAN NL27 INGB 0006 6508 24, volg je deze stappen:
Via Online Bankieren:
1. Log in op je online bankomgeving.
2. Kies voor een SEPA-overschrijving (normaal gesproken de standaardoptie voor Europese overschrijvingen).
3. Vul de volgende gegevens in:
1. IBAN: NL27 INGB 0006 6508 24
2. Naam van de ontvanger: Antiquariaat Lilith
3. BIC (optioneel): ING Bank heeft als BIC-code INGBNL2A, (maar dit is meestal niet vereist voor een SEPA-overschrijving.)
4. Vul het bedrag in.
5. Omschrijving/referentie: in dit geval: 4/10/24 1
6. Valuta: Dit zal automatisch in euro zijn.
7. Datum van uitvoering: Kies of je de betaling onmiddellijk of op een latere datum wilt uitvoeren.
8. Controleer alle gegevens en bevestig de betaling.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Lilith.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Lilith
  • Na uw bestelling ontvangen u en Lilith een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Lilith vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Lilith kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren