Titel

Proeve van een geregtelijk geneeskundig onderzoek betreffende de vraag in hoe verre dronkenschap, aanleiding gevende tot de misdaad van moord, in de toerekening van straf in aanmerking komt, inzonderheid wanneer dezelve tot monomanie overslaat...

Schrijver
Uitgever

Prijs

80,00

Bijzonderheden

Amsterdam, M. Schooneveld en zoon, 1838, origineel karton. VI,(2),176,(3) pag., origineel bedrukt karton (rug ontbreekt).

Meer info
= Jacobus Hendrik van der Schaaff (1767-1852) was raadsheer in het Hof waar de zaak diende van de 31 jarige weversknecht Elias (Elie) Koster te Hilversum. Deze werkte al tien jaar voor de wever Cornelis van der Heyden, kwam op 5 december 1836 dronken thuis en vermoordde zijn 62 jarige vader Willem Koster die al in bed lag. In huis waren ook zijn moeder, zuster Marretje Koster en de broers Tijmen, Jan, Barend en Hendrik Koster. Genoemd worden voorts de zuster Klaasje Koster, gehuwd met Jan Diepgrond, broer Gerrit Koster, schoonzoon Gerrit Hogenbirk, Willem en Grietje Hogenbirk, nachtwacht Gerrit van Wijk, gerechtsdienaar Pieter de Nooy, de artsen List en Amesz, Jaap en Daatje Pel, Hein Brouwer, Willem van Putten etc. Er worden vergelijkingen getrokken met andere rechtzaken: Harmen Alfkens (1798), Hendrik de Liefde contra Barend van Dijk (1837), J.H. de Hes (1822) en Joh. Lorié (1833). Vrolik verklaarde dat de schedel van Koster een ‘dierlyk karakter’ had, waarschijnlijk verband houdende met ‘dierlyke gevoelloosheid en aanleg tot kwaadaardigheid’. Een gratieverzoek voor Koster werd afgewezen.Proeve van een geregtelijk geneeskundig onderzoek betreffende de vraag in hoe verre dronkenschap, aanleiding gevende tot de misdaad van moord, in de toerekening van straf in aanmerking komt, inzonderheid wanneer dezelve tot monomanie overslaat of daarmede in verband staat? Mitsgaders in hoe verre deze laatste zielsgesteldheid, of beide te zamen, als punten van defensie, tot vrijspraak al of niet in judicio criminali kunnen dienen? [...] Waar achter, bij wijze van bijlage, gevoegd zijn eenige aanteekeningen met betrekking tot den schedel van Elias Koster, vervat in eene missive van den hoogleeraar W. Vrolik aan den schrijver.
Fahrenheit 451 Nieuwerbrug

Fahrenheit 451 is een professioneel antiquariaat met een breed aanbod van interessante boeken, prenten, documenten, handschriften, posters, foto's, paperassen en overige zaken op papier. Wij nemen deel aan Nederlandse en buitenlandse beurzen en zijn lid van de Nederlandsche Vereeniging van Antiquaren (NVvA), de International League of Antiquarian Booksellers (ILAB) en de Provincial Booksellers Fairs Association (PBFA).

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Fahrenheit 451.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Fahrenheit 451
  • Na uw bestelling ontvangen u en Fahrenheit 451 een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Fahrenheit 451 vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Fahrenheit 451 kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren