Titel

Oostwaarts

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789026304071

Uitgever

Amboboeken, Baarn, 1978

Prijs

3,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

Paperback, 206 bladzijden. Omslag sleets.

Meer info
Waarom voelen zoveel mensen, vooral jongeren, zich aangetrokken tot de oosterse religies? Waarom trekken velen naar India om er een tijdje in de uiterst sobere omstandigheden van een ashram hun heil te zoeken? Waarom verdiepen duizenden zich in yoga, Zen of transcendente meditatie?
Het zal niemand verbazen dat deze en dergelijke vragen Harvey Cox bezighielden. De Amerikaanse theoloog - hevig geïnteresseerd in alle uitingen van de religieuze mens - werd persoonlijk bij die alles betrokken, toen hij op een zondagmiddag bezoek kreeg van drie jonge Amerikaanse leden van de Hare Krishna-beweging. Het toeval wilde dat een van hen afkomstig was uit een joods, een ander uit een progressief protestants en de derde uit een traditioneel katholiek milieu. Wat bewoog deze jonge mensen van zo verschillende afkomst om zonderling uitgedost de straat op te gaan en daar hun eentonige melodieën te zingen?
Cox ging op onderzoek uit. Hij bezocht de bijeenkomsten van tientallen oosterse religies, deed actief aan hun oefeningen mee en las hun traktaten en pamfletten. Steeds meer werd hem duidelijk dat verreweg de meeste aanhangers van al die verschillende religies aangetrokken worden door de uiterlijke verschijningsvormen. Zo bleek vrijwel niemand van de enthousiaste Zen-leerlingen iets te beseffen van de boeddhistische filosofie.
In een fascinerende analyse van zijn lange speurtocht komst Harvey Cox tot de conclusie dat oosterse religies zeker beloften voor het Westen inhouden, maar dat ze minstens evenveel gevaren opleveren. Het is goed, zegt Cox, dat de christen ermee in aanraking komt, als hij er maar niet in ondergaat en zorgt dat hij er een beter christen van wordt. Hij eindigt zijn boek met een vurig pleidooi voor de na-christelijke cultuur: 'Het is alles wat ik heb. Het is alles wat iedereen heeft.'
Afbeeldingen
Cox, Harvey - Oostwaarts
Leesluis Nuis

Verzending van boeken vindt plaats na ontvangst van de betaling. Ophalen is mogelijk na afspraak.

Wij reageren altijd binnen 24 uur na uw bestelling. Heeft u binnen deze tijd geen reactie ontvangen, dan is onze mail waarschijnlijk in de spambox terecht gekomen.

We verzenden brievenbuspost via PostNL en pakketten via DPD. De tarieven voor thuisbezorging bedragen € 4,25 voor brievenbuspost, € 6,75 voor pakketten tot 3 kg en € 7,60 voor pakketten van 3 kg tot 10 kg. Voor pakketten is het mogelijk om deze af te halen bij een DPD parcelshop (de verzendkosten bedragen dan € 6,40). Boeken worden standaard naar het huisadres gezonden, wilt u liever afhalen bij een parcelshop, dan dit graag bij de bestelling aangeven. Meerdere boeken ineens kopen scheelt verzendkosten.

De verzendkosten naar België bedragen € 7,80 thuisbezorgd.
Verzendkosten naar andere landen zijn op aanvraag.

Retourneren is mogelijk binnen 14 dagen. Retourkosten zijn voor eigen rekening.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Leesluis.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Leesluis
  • Na uw bestelling ontvangen u en Leesluis een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Leesluis vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Leesluis kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren