Titel

De ondergang van Abraham Reiss / 9 schilderen door Jeroen Krabbé

Schrijver
Uitgever

Prijs

10,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

WBOOKS, 2010. Softcover. 64 pp. 26x24cm Goed aantrekkelijk exemplaar als nieuw.

Meer info
l Uitgave ter gelegenheid van de gelijknamige tentoonstelling in Museum de Fundatie te Zwolle van 5 september t/m 5 december 2010. Acteur en schilder Krabbé [1944] maakte een serie van negen monumentale schilderijen over zijn grootvader Abraham Reiss [1873-1943], de vader van zijn moeder. Reiss was diamantair in Amsterdam en kwam in 1943 om in Sobibor. Krabbe baseerde zich op brieven, foto's, kaarten en overgeleverde familiegeschiedenissen. Hij wil met dit werk de (joodse) erfenis doorgeven. Het is een ode aan zijn opa, de kunstwerken vertellen de sleutelmomenten van diens leven en lijden: Abraham als jonge man in het bos en op vakantie in Oostende, een laatste familieportret, de tocht naar Westerbork, zijn verblijf in de kampen en ten slotte de dood in Sobibor. Naast de schilderijen, die met gemengde technieken zijn vervaardigd, bevat dit boek een artikel over het leven van Reiss en de totstandkoming van de schilderijen. Foto's en brieven uit het familiearchief completeren het geheel. Een mooi en ontroerend portret, een stukje levende historie in woord en beeld.
Afbeeldingen
Krabbé, Jeroen - De ondergang van Abraham Reiss / 9 schilderen door Jeroen Krabbé
Grimbergen Boeken Lisse

WINKELVOORRAAD. Wij hebben nog steeds een gastvrij Open Antiquariaat en Boekhandel, maar het kan zijn dat het boek zich in de opslag bevindt.
Graag voordat u de winkel bezoekt voor het gezochte boek even bellen of een email sturen.
Het staat daarna vrijblijvend voor u gereserveerd in de winkel.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Grimbergen Boeken.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Grimbergen Boeken
  • Na uw bestelling ontvangen u en Grimbergen Boeken een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Grimbergen Boeken vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Grimbergen Boeken kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren