Titel

Islam / norm ideaal en werkelijkheid

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789026963735

Uitgever

Van Holkema & Warendorf

Prijs

15,00

Bijzonderheden

2000, 5e herziene en aangevulde druk paperback, 540 blz. keurig exemplaar

Meer info
Islam. Norm, ideaal en werkelijkheid is het eerste Nederlandse handboek dat een antwoord geeft op de nog steeds groeiende vraag naar betrouwbare informatie over de islam.
De auteurs beschrijven de islam als geloof en godsdienst, leefwijze en cultuur. Uitgangspunt daarbij is de islam zoals die door de moslims zelf als hun godsdienst wordt ervaren. In deze visie, die afwijkt van de traditioneel westerse benadering, is de islam in een voortdurend proces van verandering en herijking van onder druk staande normen en idealen. Deze dynamiek is de basis van dit handboek.
De ontwikkeling van de islam wordt nadrukkelijk in haar historische context geplaatst. Daarbij is een duidelijk onderscheid gemaakt tussen enerzijds gezaghebbende teksten van koran en soenna, die als bronnen van de islam functioneren, en anderzijds traditionele en meer recente interpretaties en toepassingen van deze teksten. Wat dit laatste betreft is bijzondere aandacht gegeven aan nieuwere interpretaties van koran en soenna (en van de islam zelf), die sinds het midden van de negentiende eeuw zijn opgekomen.
De islam wordt hier in de eerste plaats als een geloof, leefwijze en cultuur van levende mensen gezien. Het blijkt dat de islam op meer dan een manier kan functioneren en zeer uiteenlopende betekenissen voor moslims kan hebben.
Deze vijfde druk is volledig herzien en aangevuld. Er is bovendien een geheel nieuw hoofdstuk aan toegevoegd:‘Moslims en moslimgemeenschappen’.
Afbeeldingen
Waardenburg, Jacques Waardenburg - Islam / norm ideaal en werkelijkheid
J.M. v/d Meer Alphen aan den Rijn

LET OP: bevestigingen komen soms in de spambox terecht
De boeken worden goed verpakt in een stevige kartonnen verpakking.
Aangegeven verzendkosten zijn de kosten binnen Nederland.
Bij bestelling van meerdere boeken wordt verzending gecombineerd en betaalt u maximaal 5.95 euro (binnen Nederland )
Naar België zullen de verzendkosten meestal 7.95 euro bedragen.
Verzending vindt plaats met postnl voor pakketpost kan soms voor DHL of DPD worden gekozen.
Is het verzendadres niet in Nederland, België of Duitsland dan is het minimum bestelbedrag € 15,-

Geen verzending naar de Verenigde staten

Let u vooral op het juist invullen van uw emailadres.

Privacy: De door de koper verstrekte gegevens worden door ons alleen gebruikt als verzendgegevens en contactinformatie betreffende de geplaatste bestelling. Zij worden niet gedeeld met derden.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel J.M. v/d Meer.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met J.M. v/d Meer
  • Na uw bestelling ontvangen u en J.M. v/d Meer een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van J.M. v/d Meer vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • J.M. v/d Meer kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren