Titel
De Hadji
Schrijver
Uris, Leon
Taal
Nederlands
ISBN
9789060455036
Uitgever
Hollandia
Prijs
€ 6,50(Excl. verzendkosten)
Bijzonderheden
1986, 7e druk, 569 pp paperback (lichte leessporen op de rug, verder goed!) Staat van het boek: 7.5
Meer info
(Hollandia)
ISBN 9060455037
7e druk 1986
569 pp paperback
(lichte leessporen op de rug, verder goed!)
Staat van het boek: 7.5
Vijfentwintig jaar na het verschijnen van zijn wereldwijde bestseller Exodus schreef Leon Uris een roman die tegelijkertijd een opvolger, een tegenhanger en een aanvulling hierop is: De hadji. Hadji Ibrahim was de gevreesde en gerespecteerde dorpsleider van Tabah, een eeuwenoude nederzetting aan de weg naar Jeruzalem. In de chaos van de strijd om Palestina werden hij en zijn familie gedwongen Tabah te verlaten en kwamen ze terecht in een vluchtelingenkamp bij Jericho. In dit broeinest van angst en terreur voerde de hadji een dappere en eenzame strijd om zijn volk te redden uit zijn tragische situatie. Als een rode draad loopt door deze magistrale roman de haat/vriendschaps-verhouding tussen hadji Ibrahim en die ene man voor wie hij genegenheid voelt, Gideon Asch, die helaas een jood en dus een vijand is... Kritisch en vol begrip geeft Leon Uris zicht op de wereld van de islam en de Arabieren, op Britten en Israëli's en op allen die elkaar in het Midden-Oosten bevechten.
Recensie(s)
Zeer uitvoerige, boeiende en met kennis van zaken geschreven roman, spelend in het gistende Midden-Oosten in de periode 1920-'56. De hoofdpersonen zijn een belangrijk regionaal Palestijns leider en zijn intelligente zoon. De vader weet dat hij slechts één persoon kan vertrouwen en zijn vriend noemen: een jood, dus een vijand. Onder druk van de Arabische legers moet men in '48 vluchten. Door iedereen in de steek gelaten volgt een vernederend, kommervol en volstrekt uitzichtsloos vluchtelingenbestaan, waarin de vader tracht de oude tradities te handhaven en zijn kinderen hem stuk voor stuk ontvallen. Hoewel schrijvers sympathie bij de joden ligt, beschrijft hij met veel begrip en op indringende wijze de frustraties van de Palestijnen, de schandelijke manier waarop de Arabische leiders de vluchtelingen misbruiken voor eigen politieke doeleinden, het ontstaan van de fanatieke feddajien, de valse berichtgeving over de Suez-crisis.
Prijs €6,50
Afbeeldingen
Van Harte Welkom bij Stanley&Livingstone!
GRATIS verzending bij besteding van €25,- of meer, nog eens 10% KORTING bij besteding van €40,- of meer. Deze aanbieding is tevens geldig voor bestellingen uit Belgie of Duitsland voor respectievelijk €30,- en €50,- aan besteding.
U kunt kiezen uit een gevarieerd en alsmaar groeiend aanbod aan literatuur en romans, Engelstalige, Franstalige, Duitstalige en ook Spaanstalige boeken, maar ook Esoterie, Psychologie en Filosofie.
Alleszins de moeite waard om eens rond te kijken!
ZIEN WAT U KOOPT!
Alle boeken zijn ruimschoots voorzien van foto's zodat u een goed beeld krijgt van het boek. De staat van het boek is vaak omschreven en voorzien van een cijfer op de schaal van 1 tot 10. 10 = Nieuwstaat.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Stanley&Livingstone
- Na uw bestelling ontvangen u en Stanley&Livingstone een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Stanley&Livingstone vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Stanley&Livingstone kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.