Titel

Wout van heusden / druk 1

Schrijver
ISBN

9789051960679

Uitgever

Centrum Beeldende Kunst, Stichting

Prijs

15,50

Bijzonderheden

2002, Gebonden

Meer info
Wout van Heusden thuis, jaren vijftig.

De schilder-graficus Wout van Heusden (1896-1982) groeide op in een Rotterdams arbeidersmilieu. In de tijdspanne van bijna een eeuw maakte hij grote veranderingen in de kunstwereld van nabij mee. Hij begon zijn loopbaan, zoals meer kunstenaars uit een arbeidersmilieu, als huisschilder. Na de Eerste Wereldoorlog engageerde hij zich met de in Rotter- dam zeer actieve arbeidersbeweging, zonder zich overigens bij een politieke partij aan te sluiten. In dezelfde tijd kreeg hij les van de grafici Antoon Derk- zen van Angeren en Simon Moulijn, die zijn grafische talent vormden. In de jaren dertig bekende Van Heusden zich tot het Surrealisme. Hij maakte toen voornamelijk schilderijen. Erkenning kreeg Van Heusden in de jaren dertig echter slechts sporadisch. Vanaf 1927 dreef hij samen met zijn moeder en zus- ter een kunstnijverheidswinkeltje in Tuindorp Vreewijk. Hij verkocht er produkten van vooraan- staande ontwerpers als De Bazel, Berlage, Copier en De Lorm. Van de verkoop kon hij zichzelf en zijn familie onderhouden. Na de Tweede Wereldoorlog was Van Heusden nauw betrokken bij de herleving van de abstractie. Hij wendde zich opnieuw tot de grafische technieken, vooral het etsen. Zijn experi- menten met de etstechniek, waarbij hij zich van een surrealistisch automatisme bediende, leidden tot ori- ginele beeldende vondsten. In binnen- en buitenland kreeg Van Heusden nu erkenning voor zijn werk. In 1962, na een succesvolle eenmanstentoonstelling in het Museum Boymans-van Beuningen, keerde Van Heusden nog eenmaal terug naar zijn jeugdliefde: het schilderen. In de navolgende jaren maakte hij nog tientallen abstracte schilderijen, die echter slechts door een enkeling werden gewaardeerd. Deze publicatie wil meer licht werpen op het totale oeuvre van Van Heusden en de positie van deze Rot- terdamse kunstenaar in het culturele leven binnen en buiten Rotterdam.

Dit boek is een uitgave van de Stichting Kunstpu- blicaties Rotterdam die tot doel heeft onderzoek te doen naar aspecten van het Rotterdamse kunstleven. De stichting werd in 1989 opgericht en is een samen- werkingsverband van het Centrum Beeldende Kunst, de Erasmus Universiteit, de Gemeentelijke Archief- dienst Rotterdam, de Hogeschool Rotterdam & Omstreken, het Museum Boymans-van Beuningen, de Rotterdamse Kunststichting en de Stadscollectie Rotterdam.

Flora Stiemer (1957) studeerde af in geschiedenis en kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit Leiden. In het Leids Academisch Kunstcentrum organiseerde zij van 1978 tot 1984 tentoonstellingen van heden- daagse kunst. Sinds 1984 werkt zij als free-lance journalist en is zij als vast medewerkster verbonden aan de kunstredaktie van het Algemeen Dagblad.

ISBN 90-5196-067-0

Stichting Kunstpublicaties Rotterdam
Afbeeldingen
Stiemer, Flora - Wout van heusden / druk 1
Stiemer, Flora - Wout van heusden / druk 1
Stiemer, Flora - Wout van heusden / druk 1
Stiemer, Flora - Wout van heusden / druk 1
boekenpaviljoen Leiden

Beeldende kunst, kunstgeschiedenis, vormgeving, typografische vormgeving, Tentoonstellingscatalogi, Nederland, Internationaal.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel boekenpaviljoen.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met boekenpaviljoen
  • Na uw bestelling ontvangen u en boekenpaviljoen een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van boekenpaviljoen vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • boekenpaviljoen kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren