Titel

Verhalen van de Engelenberg. Een bevochten monument 1916-2016

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Kampen, Ærie Auteurs Uitgevers, 2017

Prijs

9,50

Bijzonderheden

Ingen., slap kart. omslag, 8vo., 192 blz., zw/w. afbeeldingen/ foto's, literatuuropgave, 1e (enige) druk

Meer info
H.G. Broers (1970-)
G.A. Westerink (1962-)

Wie het gebouw behoudt, behoudt ook het verhaal.'
- Martien van Goor, architect, 2005
Voormalig stadsziekenhuisgebouw De Engelenbergstichting in Kampen is honderd jaar geworden. Wie de geschiedenis kent, weet dat het een mirakel is. 'De Engelenberg' geldt als wellicht de mooiste maar ook meest omstreden herbestemming in monumentenstad Kampen. Het lot ervan hing aan een zijden draadje na de dramatische sluiting van het ziekenhuis in 1994. De gemeenteraad besloot het als onbeschermde sta-in-de-weg te slopen voor nieuwbouw.
Desondanks staat het nog. Dit succes kreeg later vele vaders maar is te danken aan slechts enkelingen. Ze vochten voor een eerbetoon aan een onderschatte architect en behoud van de plek waar in de oorlog een mondiale medische revolutie is ontketend.
Auteurs Herman Broers en Geraart Westerink doken samen in de historie van De Engelenberg. Ze verzamelden de verhalen van zij die ooit zorgden dat het gebouw er kwam, zij die er werkten en verbleven, zij die het voor sloop behoedden en zij die het een nieuw leven gaven als hoofdgebouw van woonzorgconcern IJsselheem.
In Verhalen van de Engelenberg tonen ze aan dat de strijd om het lot van De Engelenberg zo oud is als het gebouw zelf.

Staat: Nieuw

Overijssel Kampen Geschiedenis Topografie Plaatsbeschrijving Monumenten Monumentenzorg Stadsziekenhuis
Afbeeldingen
Broers, Herman en Geraart Westerink - Verhalen van de Engelenberg. Een bevochten monument 1916-2016
Antiq. Jan Poutsma Kampen

Verzending via Postnl, DHL of DPD.
Normale verzendkosten.
Voor boeken die niet door de brievenbus kunnen is DPD of DHL een goed optie: Ophalen bij DHL Servicepoint € 5,00
Afhalen is natuurlijk ook mogelijk

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Antiq. Jan Poutsma.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Antiq. Jan Poutsma
  • Na uw bestelling ontvangen u en Antiq. Jan Poutsma een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Antiq. Jan Poutsma vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Antiq. Jan Poutsma kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren