Titel

Drie oorlogen / een kleine geschiedenis van de 20e eeuw

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789046803219

Uitgever

Nieuw Amsterdam

Prijs

5,95

Bijzonderheden

2007, 319pp, paperback

Meer info
HOE DE GESCHIEDENIS VAN DE 20E EEUW WERD BEPAALD DOOR DRIE OORLOGEN
De moord op de Oostenrijks-Hongaarse troonopvolger in Sarajevo leidde tot de Eerste Wereldoorlog. De hele bestaande Europese orde werd in alle opzichten ontwricht. Duitsland leek de grote verliezer te zijn, maar al spoedig werd duidelijk dat Duitsland in strategisch opzicht eerder de winnaar dan de verliezer van het conflict was.
Nadat de nazi's aan de macht waren gekomen besloot Hitler de sterke positie van Duitsland te gebruiken om de Eerste Wereldoorlog nog eens over te doen. Duitsland faalde opnieuw, maar daarvoor was wel de militaire kracht van de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten nodig.
Na de Duitse nederlaag ontstond een zowel strategisch als ideologisch gefundeerd conflict tussen de beide overwinnaars, dat de wereldpolitiek ruim veertig jaar volledig zou domineren: de Koude Oorlog. Het enorme drama dat op 28 juni 1914 begon, eindigde pas op 25 december 1991, toen in de loop van de avond de vlag van de Sovjet-Unie boven het Kremlin werd gestreken.
De beschouwingen over de Eerste en Tweede Wereldoorlog zijn eerder verschenen. Met de even heldere analyse van de Koude Oorlog voltooit Maarten van Rossem zijn korte geschiedenis van de 20e eeuw.
Afbeeldingen
Rossem, Maarten van - Drie oorlogen / een kleine geschiedenis van de 20e eeuw
Rossem, Maarten van - Drie oorlogen / een kleine geschiedenis van de 20e eeuw
Rossem, Maarten van - Drie oorlogen / een kleine geschiedenis van de 20e eeuw
Rossem, Maarten van - Drie oorlogen / een kleine geschiedenis van de 20e eeuw
Rossem, Maarten van - Drie oorlogen / een kleine geschiedenis van de 20e eeuw
Indianenverhalen Enschede

Betaal bij bestelling van meerdere boeken met een betaallink, dan worden de verzendkosten aangepast (meestal 6,45 euro per pakket).

Een beoordeling van mijn Boekwinkeltje wordt op prijs gesteld!

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Indianenverhalen.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Indianenverhalen
  • Na uw bestelling ontvangen u en Indianenverhalen een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Indianenverhalen vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Indianenverhalen kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren