Titel

TEUN DE STROOPER. Een verhaal uit de dagen derAfscheiding

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

J. van der Wal Bruinisse z.j., derde druk

Prijs

5,85(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

Ingenaaid. Zonder omslag o.i.d. Pg's. 202 (niet compleet). Boekblok is verder goed (laatste twee bladzijden iets gehavend)

Meer info
Een impressie van het verhaal (pg.1).
'EERSTE HOOFDSTUK.
Een avond bij Jeenboer.
Aan den Zandweg, welke van Drogeham naar Augustinusga voert, stond in het jaar 1834 eene boederij, die ongetwijfeld de aandacht trok van menig vreemdeling die hier voorbij ging. Zij had een aangename ligging,
alles droeg het kenmerk van netheid en men kon duidelijk merken, dat hare afmetingen niet gering waren.
Omzoomd door allerlei opgaand geboomte, lag de boerderij van Jeenboer te midden van vruchtbare bouw- en weilanden, welke den kenner reeds van verre vertelden, dat het geen onvruchtbare bodem was, die bebouwd werd. (...).
Aan de zijde van den schoorsteen, waar Jeenboer zat, was een kastje getimmerd, waar een rood kleedje voor hing, om het stof te keeren, dat anders op de boeken vallen zou, waarmee de drie plankjes gevuld waren. De boer was een liefhebber van boejken en zelden zat hij in de hoek van den haard, zonder een van die perkamenten te hanteeren, die hij als zijn kleinoodiën beschouwde en naast den Bijbel een eereplaats innamen. De lectuur welke Jeen Oenes er op nahield was goed; Brakel en Smytegeldt, Justus Vermeer en Comrie, stonden vertrouwelijk naast elkaar, even rustig als de personen, die deze werken schreven, vredig in hunnne graven sliepen.
Jeenboer liet ze weinig in rust. (...).Vooral des Zondags zat hij er ijverig in te lezen; 's morgens nam hij de oefeningen van Vermeer en las des middags in Van der Kemp, terwijl hij des avonds, wanneer het werk bestierd was, de huisgenooten nog een preek van Smytegeldt voorlas. (...)'.
Afbeeldingen
Plet, C.M.W. - TEUN DE STROOPER. Een verhaal uit de dagen derAfscheiding
Plet, C.M.W. - TEUN DE STROOPER. Een verhaal uit de dagen derAfscheiding
Plet, C.M.W. - TEUN DE STROOPER. Een verhaal uit de dagen derAfscheiding
Plet, C.M.W. - TEUN DE STROOPER. Een verhaal uit de dagen derAfscheiding
Plet, C.M.W. - TEUN DE STROOPER. Een verhaal uit de dagen derAfscheiding
BOOKS TO DESIRE Zaltbommel

Welkom op mijn boeken-verkoopsite.
Hopelijk vindt u/ vind jij hier dat boek, wat op uw/ jouw verlanglijst staat, al lang of sinds korte tijd.
Hier doen wij ons best om uw bestelling naar uw/jouw tevredenheid uit te voeren.

Na de bestelling ontvangt u/jij vrijwel altijd direct een bevestiing, en zo mogelijk - meestel lukt het om nog dezelfde dag het boek te verzenden.
Meld a.u.b. bij uw/ jouw bestelling ook het telefoonnummer, want het kan gebeuren dat op korte termijn contact gezocht moet worden.

BOOKS TO DESIRE (beheerder)

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel BOOKS TO DESIRE.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met BOOKS TO DESIRE
  • Na uw bestelling ontvangen u en BOOKS TO DESIRE een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van BOOKS TO DESIRE vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • BOOKS TO DESIRE kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren