Titel

De opkomst van de informatietechnologie in Nederland / druk 1

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789073192218

Uitgever

Stichting Historie Der Techniek, Kluwer, Ten Hagen Stam

Prijs

45,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

1998, 208pp, Gebonden, nieuwstaat, onbeschadigd. lichte verkleuring van de rug

Meer info
Van de achterflap:
In de 20e eeuw is de westerse maatschappij een informatiemaatschappij geworden. Op steeds grotere schaal wordt de informatie verwerkt en wordt informatietechnologie toegepast. Hierdoor is onze maatschappij drastisch aan het veranderen. Tegelijkertijd is de informatietechnologie zelf door de maatschappij gevormd en voortgebracht. Sinds het einde van de 19e eeuw is de behoefte aan informatie toegenomen. Oorzaken waren verstedelijking, schaalvergroting en veranderde managementmethoden in bedrijven. Ook de toenemende complexiteit van de techniek, waardoor rekeninstrumenten en procesbesturing nodig waren, speelde een rol. Er ontstonden drie toepassingsgebieden voor reken- en gegevensverwerkende technologie: administraties, technisch-wetenschappelijk rekenen en procesbesturing. De digitale computer bracht de drie toepassingsgebieden bij elkaar, al bleven ze wel apart herkenbaar en werd een vakgebied gecreëerd: de informatica.
Dit boek behandelt de opkomst van de informatietechnologie in Nederland tot en met de invoering van de digitale computer in de jaren 60. De recente periode wordt in een laatste hoofdstuk schetsmatig behandeld, maar zal in een later te verschijnen standaardwerk uitvoerig worden beschreven.
Afbeeldingen
E. van Oost, G. Albers, J. van den Ende, H.W. Lintsen - De opkomst van de informatietechnologie in Nederland / druk 1
A. Leonard Boeken Amsterdam

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel A. Leonard Boeken.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met A. Leonard Boeken
  • Na uw bestelling ontvangen u en A. Leonard Boeken een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van A. Leonard Boeken vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • A. Leonard Boeken kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren