Titel

Schemeringen van den dood

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Amsterdam, P.N. van Kampen & Zn

Prijs

16,50(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

Zonder jaar (ca. 1909). 1e druk.168[1] pag. Gebonden in originele grijze uitgeversband met zwart-rode opdruk.

Meer info
Band vooral en de randen flink roestig. Bladzijden egaal flink gebruind. Een stevig gebonden exemplaar.
༺༺༻ ʚɞ ༺༺༻
Recensie
Krant: Brabants Dagblad /Publicatiedatum: 20/02/2003 / Rubriek: Boeken die men niet meer leest: Met de dood op de rug

Sombere verhalen van Felix Timmermans
Met de dood op de rug
'Styx - Leven en dood in de letteren' luidt het motto van de komende Boekenweek (12 t/m 22 maart). Aangezien bijna alle literatuur over leven en dood gaat, is het niet moeilijk aansluiting te vinden bij deze Boekenweek. Maar lang niet iedereen vindt het fijn om over de dood te lezen. Daarom is Schemeringen van de dood van de Vlaming Felix Timmermans (1886-1947) nooit zo populair geworden als zijn levenslustige roman Pallieter (1916).
Door Mieske van Eck

De mens heeft op talloze manieren al geprobeerd zijn angst voor de dood te bezweren, bijvoorbeeld door het maken van bizarre of komische afbeeldingen van mensen die worden belaagd door de dood. Timmermans gebruikte dergelijke dodendansmotieven als illustraties bij de vijf verhalen in Schemeringen van de dood uit 1910. Een van die door Timmermans zelfgemaakte afbeeldingen toont de dood op de rug van een moeizaam voortsjokkende man. De man ziet de dood niet, maar kan hem wel voelen. Het plaatje in het boek zou heel goed de schrijver zelf kunnen zijn, want het boek is doortrokken van een grote zwaarmoedigheid en angst voor de dood. Timmermans verkeerde in die tijd erg onder invloed van occulte en mystieke geschriften. Het duidelijkst blijkt dat uit het langste verhaal De kelder. Het begint bijna als een gewone liefdesgeschiedenis. Een jong echtpaar betrekt een geheimzinnig spookachtig huis met een kelder die vol water staat. Aanvankelijk boezemt die kelder de vrouw angst in, maar later lijkt die haar juist hevig aan te trekken. Tijdens hun eerste huwelijksnacht delen Herman en Mina niet het bed maar stapt elk in zijn eigen beddekoets. Herman streeft als aanhanger van 'de geheime leer' lichamelijke zuiverheid na en wijst de lijfelijke liefde af. Mina gaat aanvankelijk met hem op in de lectuur van allerlei occulte boeken . Tot zij het gemis van de zinnelijke liefde begint te voelen en bovendien sterk naar een kind gaat verlangen. Hij wijst al haar toenaderingspogingen met grote strengheid af. ”Ineens kletste de waarheid als een steen op mijn hoofd. Mijn vrouw was zinnelijk. Ik rukte haar van mij weg en zij viel als gebroken op een stoel, luidweenend. Ze dierf niet opzien, voelend dat ik geraden had. Het was alsof men mij het hart uit het lijf had gestampt, want ineens zag ik al mijn geluk, mijn liefde, leven en toekomst ineenkraken. Ik voelde snijdend de nutteloosheid van ons huwelijk, de misgreep die ik begaan had haar voor vrouw te nemen.” Na de keus van Herman tegen het leven, moet het verhaal wel een dramatische keer nemen. Mina kwijnt weg en vindt uiteindelijk de dood in die kelder die haar zowel afstoot als aantrekt
Afbeeldingen
Timmermans, Felix - Schemeringen van den dood
Timmermans, Felix - Schemeringen van den dood
Timmermans, Felix - Schemeringen van den dood
Lilith Den Bosch

Beste Boekenliefhebber
Fijn dat u een kijkje neemt in ons boekwinkeltje Lilith in Den Bosch.
Wij reageren altijd zo snel mogelijk op bestellingen. Heeft u binnen drie dagen geen reactie van ons ontvangen dan is onze nota mogelijk in uw spam-box (ongewenste email) geland.
We streven naar zo goed mogelijke beschrijvingen van de boeken. Kleine onvolkomenheden als potloodmarkeringen of namen en stempels van vorige eigenaren worden niet altijd vermeld. Wilt u zekerheid over de kwaliteit van een boek, dan kunt u ons daarover mailen. Op verzoek sturen we extra foto's.
Voor boeken die als brievenbuspakket binnen Nederland kunnen worden verstuurd bedragen de verzendkosten 3,95 euro (PostNL) Verzenden van boeken binnen Nederland per pakketpost kost 6,50 bij DHL. Ophalen van boeken is mogelijk na afspraak.
Een greep uit de mogelijke verzendtarieven:
Nederland
Postnl brievenbuspakket €3,95 (tot max. 28 mm dikte
Postnl pakket €7,00
DHL pakket €6,95
DHL afhaalpunt €4,45
België DPD pakket €8,88, klein pakket minder dan 3 kilo) €7,80
Postnl €9,00
Duitsland
DPD klein pakket tot 3kg €7,60 groot €9,90. PostNL €11,50.

Betalen vanuit het buitenland werkt zo:
Voor een betaling aan Antiquariaat Lilith met het IBAN NL27 INGB 0006 6508 24, volg je deze stappen:
Via Online Bankieren:
1. Log in op je online bankomgeving.
2. Kies voor een SEPA-overschrijving (normaal gesproken de standaardoptie voor Europese overschrijvingen).
3. Vul de volgende gegevens in:
1. IBAN: NL27 INGB 0006 6508 24
2. Naam van de ontvanger: Antiquariaat Lilith
3. BIC (optioneel): ING Bank heeft als BIC-code INGBNL2A, (maar dit is meestal niet vereist voor een SEPA-overschrijving.)
4. Vul het bedrag in.
5. Omschrijving/referentie: in dit geval: 4/10/24 1
6. Valuta: Dit zal automatisch in euro zijn.
7. Datum van uitvoering: Kies of je de betaling onmiddellijk of op een latere datum wilt uitvoeren.
8. Controleer alle gegevens en bevestig de betaling.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Lilith.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Lilith
  • Na uw bestelling ontvangen u en Lilith een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Lilith vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Lilith kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren