Titel

Autisme spectrumstoornissen bij normaal begaafde volwassenen

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789023244127

Uitgever

Koninklijke Van Gorcum b.v.

Prijs

18,00

Verzendkosten

€ 6,00

Bijzonderheden

2010, 3de,, 138pp, paperback, nieuw

Meer info
"Ziektebeelden uit de groep Autisme Spectrum Stoornissen (ASS) worden gekenmerkt door stoornissen in sociaal contact en communicatie en een beperkt interesse- en gedragsrepertoire. De meest bekende en uitgesproken aandoening is Autisme (autistische stoornis) – vooral voorkomend in combinatie met mentale retardatie – maar ook het syndroom van Asperger en PDD-NOS maken deel uit van de ziektebeelden binnen dit spectrum.

De laatste vijftien jaar is er duidelijk sprake van een toenemende belangstelling voor de mildere uitingsvormen van de ASS. Beeldvormend, epidemiologisch en genetisch onderzoek hebben meer inzicht gegeven in de achtergronden van het autisme spectrum. De diagnostiek is, mede door de ernst van de co-morbiditeit met andere aandoeningen als ADHD, angststoornissen en psychotische stoornissen, doorgaans verre van eenvoudig. In deze tweede, gewijzigde druk van ‘Autisme Spectrum Stoornissen bij normaal begaafde volwassenen’ is de kennis gebundeld die er op dit moment over dit onderwerp in Nederland voorhanden is. Behalve voor vertrouwde aspecten als de klinische presentatie, neuropsychologische verklaringsmodellen, behandeling en co-morbiditeit is er in twee additionele hoofdstukken volop aandacht voor de aspecten van genetica en beeldvormend onderzoek. Uiteraard is ook de casuïstiek in deze herziening niet vergeten.

Ernst Horwitz is als psychiater werkzaam bij de afdeling Psychiatrie van het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG).
Cees Ketelaars is als kinder- en jeugdpsychiater werkzaam bij het Autisme Team Noord- Nederland, onderdeel van Lentis, en bij het Universitair Centrum Kinder- en Jeugdpsychiatrie Groningen ‘Accare’.
Anne van Lammeren is als psychiater werkzaam bij de afdeling Psychiatrie van het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG)."
Afbeeldingen
Horwitz, E.H., Ketelaars, C.E.J., Lammeren, A.M.D.N. van - Autisme spectrumstoornissen bij normaal begaafde volwassenen
managementbib.com Wilrijk

Bij bestellingen vanaf drie boeken wordt 10% korting verleend

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel managementbib.com.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met managementbib.com
  • Na uw bestelling ontvangen u en managementbib.com een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van managementbib.com vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • managementbib.com kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren