Titel

Geschilderde muurreclames in Vlaardingen. Toen, ooit en nu

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Eigen Beheer

Prijs

15,00

Bijzonderheden

Als nieuw

Meer info
Muurreclames hebben al lang mijn belangstelling”, begint de Vlaardinger. “Ik werkte in Rotterdam en zag vanuit de trein dagelijks de muurreclames van bedrijven langs de spoorbaan.Honderdduizend misschien wel miljoenen mensen hebben deze muurreclames gezien. Toen dacht ik: hoeveel muurreclames heeft Vlaardingen en welk verhaal zit daar achter? Een hobby voor het leven was geboren.”
Inmiddels heeft hij 22 muurreclames onder handen genomen en onderzocht. “Toen ik bezig was op de Afrol op de hoek van de historische Hoogstraat, liet wethouder Hans Versluijs weten best geïnteresseerd te zijn in de geschiedenis. Schrijf daar eens een boek over liet hij weten. Met alle overige informatie die ik over muurreclames had, is dat nu gelukt.”
Mooie uitgave
Dankzij relaties heeft Peter de Jong alle nog bestaande, maar ook al verdwenen muurreclames in het boek ‘Geschilderde muurreclames in Vlaardingen...Toen,ooit en nu’ verzameld in een prachtig ogende uitgave, mogelijk gemaakt door Stichting KunstKeten. “Maar ik ben ook uitstekend geholpen door Arno Bauman, fotograaf en kunstenaar, die het boek vorm heeft gegeven.”
De Jong raakt niet uitgepraat over wat hij meemaakte tijdens de restauratie van muurreclames. “Natuurlijk moeten de eigenaren meewerken om voor toestemming. Slechts één keer kreeg ik die toestemming niet, maar verder krijg ik alleen maar positieve reacties.”
Rijk verleden
Een muurreclame is voor Peter de Jong iets bijzonders. “Het geeft de stad een historische uitstraling, verwijst naar het rijke verleden.” De oudste muurreclame in Vlaardingen dateert uit 1896. “Kranten bestonden nauwelijks en andere media al helemaal niet dus dit was dé manier om je producten aan te prijzen.”
De eerste Vlaardingse muurreclame werd aangebracht door een kruidenier op de hoek Schiedamseweg / Oosthavenkade. Twee jaar later verscheen er een op de Westhavenkade boven het toenmalige Zeemanshuis.
Afbeeldingen
Peter de Jong - Geschilderde muurreclames in Vlaardingen. Toen, ooit en nu
Peter de Jong - Geschilderde muurreclames in Vlaardingen. Toen, ooit en nu
Peter de Jong - Geschilderde muurreclames in Vlaardingen. Toen, ooit en nu
Peter de Jong - Geschilderde muurreclames in Vlaardingen. Toen, ooit en nu
Huib History Books Bennekom

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Huib History Books.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Huib History Books
  • Na uw bestelling ontvangen u en Huib History Books een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Huib History Books vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Huib History Books kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren