Titel

Pertijelike saken; Hoeken en kabeljauwen in het Bourgondisch-Oostenrijkse tijdperk.

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789072627148

Uitgever

Hollandse Historische Reeks deel 22

Prijs

14,50(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

1994, 523pp., gebonden, stofomslag, noten,bibliografie,index, 18x25cm., goede staat

Meer info
naam vorige eigenaar re bovenhoek.
Hoeken en Kabeljauwen vormen een van de bekendste begrippen uit de vaderlandse geschiedenis, maar wat deze groeperingen eigenlijk beoogden en deden is veel minder bekend. In deze studie wordt voor het eerst het optreden van de Hoeken en Kabeljauwen in het Bourgondisch-Oostenrijkse tijdperk minutieus beschreven, met de nadruk op de periode 1467-1483. Zij behandelt de opstelling van de landsheerlijke regering ten opzichte van de partijen en de politieke ontwikkelingen in Holland en Zeeland, toegespitst op Dordrecht, Leiden, Gouda, Hoorn en Schoonhoven.
In Dordrecht, Gouda, Hoorn en Schoonhoven namen de Hoeken in 1477 op gewelddadige wijze de macht in handen en dreven tal van Kabeljauwen de stad uit. In Leiden gebeurde in 1479 precies het omgekeerde. De Leidse Hoeken namen echter wraak en konden in januari 1481 de macht in hun stad overnemen. Pas in april van dat jaar wist Maximiliaan van Oostenrijk de rust in Holland te herstellen. Tal van Hoeken weken uit naar Utrecht, hetgeen leidde tot het uitbreken van de Hollands-Utrechtse oorlog (1481-1483).
Centraal staat in dit boek de vraag welke ambtenaren en stedelijke notabelen Hoeks en Kabeljauws gezind waren en in hoeverre hun partijkeuze invloed heeft gehad op hun politieke carrière en maatschappelijke positie. Tevens worden de manifestaties van de partijgangers in het dagelijks leven bekeken. hun leiders, liederen en herkenningstekens. Tenslotte wordt het optreden van de Hoeken en Kabeljauwen in hel Bourgondisch-Oostenrijkse tijdperk vergeleken met dat van hun 'voorgangers' in voorgaande decennia. De reconstructie van de politieke omwikkelingen is gebaseerd op tal van originele documenten en kronieken, verzameld in binnen- en buitenland.
Afbeeldingen
Gent, M.J. van - Pertijelike saken;  Hoeken en kabeljauwen in het Bourgondisch-Oostenrijkse tijdperk.
pandora Dordrecht

Pandora heeft een winkel in de oude binnenstad van Dordrecht met ook een uitgebreide boekenafdeling / antiquariaat. Een klein deel van de verzameling nuttige, boeiende, curieuze en verzamelwaardige boeken bieden wij alleen via boekwinkeltjes aan.
Na een bestelling ontvangt u van ons een mail met de betaalgegevens. Pakketverzending is naar keus via PostNL, DHL of DPD. De verzendkosten zijn conform hun prijs. U kunt ook kiezen voor het gratis ophalen.
Bij uitzondering kan het voorkomen dat een boek reeds verkocht of onvindbaar is, bij voorbaat onze excuses voor dit ongemak.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel pandora.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met pandora
  • Na uw bestelling ontvangen u en pandora een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van pandora vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • pandora kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren