Titel

Op het dak van de wereld

Schrijver
Taal

Nederlands

Uitgever

Zuidnederlandse Uitgeverij / Deltas

Prijs

10,00

Bijzonderheden

Als nieuw, voorblad klein knipje naam uitgeknipt

Meer info
De beklimming van de 14 hoogste bergtoppen ter wereld. In 1950 werd de Annapurna, een achtduizender in het Himalayagebergte, voor het eerst beklommen. Tussen 1950 en 1960 werden alle andere bergtoppen ter wereld van 8000 meter of hoger ook beklommen. Deze periode was het gouden tijdperk wat betreft bergbeklimmen op grote hoogte. De enige uitzondering was de Shisha Pangma, die pas in 1964 beklommen werd.
Klimmen op een hoogte van 8000 m is een gevaarlijke onderneming. Deze hoogte komt grofweg overeen met het begin van wat de ‘dodenzone’ wordt genoemd: de hoogte waarboven een mens, hoe warm gekleed en hoe goed doorvoed ook, binnen een paar uur of een paar dagen sterft. Door de beperkte hoeveelheid zuurstof in de lucht kan het lichaam immers niet meer naar behoren functioneren en zal het langzaam aan aftakelen. Daarom werden veel van de toppen van meer dan 8000 meter, vooral de hoogste, pas beklommen met behulp van extra zuurstof. Tegenwoordig worden echter alle toppen, behalve de Mount Everest, gewoonlijk beklommen zonder extra zuurstof, wat wil zeggen dat al deze beklimmingen uiterst gevaarlijk kunnen zijn voor de bergbeklimmers.
Afbeeldingen
Richard Sale - Op het dak van de wereld
Richard Sale - Op het dak van de wereld
Richard Sale - Op het dak van de wereld
Richard Sale - Op het dak van de wereld
Huib History Books Bennekom

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Huib History Books.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Huib History Books
  • Na uw bestelling ontvangen u en Huib History Books een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Huib History Books vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Huib History Books kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren