Titel

Amsterdam in de Wereld, Sporen van Nederlands Gedeelde Verleden

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789026335198

Uitgever

ambo/anthos

Prijs

7,50

Bijzonderheden

2017, paperback, 365 pp, zeer goed

Meer info
Welke sporen lieten Amsterdammers achter in de wereld, en welke sporen liet de wereld na in Amsterdam? In het rijkgeïllustreerde Amsterdam in de wereld toont (kunst-)historica Mariëlle Hageman de beïnvloeding over en weer.

Al vanaf de geboorte van de stad zijn Amsterdammers een reislustig volk. Tegelijk oefent de stad al eeuwenlang een onweerstaanbare aantrekkingskracht uit op vreemdelingen. Aan de hand van verrassende verhalen en prachtig beeldmateriaal laat Amsterdam in de wereld de wisselwerking zien tussen deze stad en de rest van de wereld.

Amsterdam kon dankzij Duits bier uitgroeien tot een echte handelsstad, en de tapijtjes die je nu nog ziet in de bruine cafés vinden hun herkomst in de handel met het Turkse rijk. Amsterdammers bouwden in Brazilië de eerste synagoge van Zuid-Amerika en legden een Kalverstraat aan in India. Het waren ook Amsterdammers die Afrikanen als slaaf naar Suriname brachten, en de architect van de Zuid-Afrikaanse apartheid kwam uit Amsterdam. Het is maar een greep uit de voorbeelden van Amsterdamse invloed in het buitenland, en andersom.

Mariëlle Hageman is schrijver en (kunst-) historicus. Ze publiceert over de geschiedenis van Amsterdam en over het cultureel erfgoed dat de stad deelt met andere landen. Voor Het Parool schreef ze daarover de reeks ´Amsterdam Elders'.
Afbeeldingen
Hageman, Marielle - Amsterdam in de Wereld, Sporen van Nederlands Gedeelde Verleden
Boekbink Amsterdam

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Boekbink.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Boekbink
  • Na uw bestelling ontvangen u en Boekbink een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekbink vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Boekbink kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren