Titel

Beroemde Romeinen. De levens van Camillus, Fabius Maximus, Cato de Oudere, Titus Flaminus, Marius, Sulla, Cicero, Pompeius, Caesar, Cato de Jongere, Brutus, Marcus Antonius. Vertaald en toegelicht door H.W.A. van Rooijen-Dijkman.

Schrijver
ISBN

9789025363901

Uitgever

Atheneum-Polak & Van Gennep, Amsterdam, 2008. 611p. Original black cloth with dust wrps. Spine gilt titled. With belly-slip. Nice copy. Like new.

Prijs

95,00

Bijzonderheden

Als pendant van Ploutarchos’ beroemde Grieken verschijnen er nu twaalf biografieën van beroemde Romeinen uit de tijd van de Romeinse republiek, vanaf de nog half mythische Camillus, ‘de tweede stichter van Rome’, tot Marcus Antonius, die sa...

Meer info
De twaalf biografieën van Romeinen maken deel uit van Ploutarchos’ Parallelle Levens uit het begin van de tweede eeuw n.Chr., die door de eeuwen heen voor zeer velen inspirerende lectuur zouden vormen. Zo ontleende Shakespeare er de stof aan voor een aantal van zijn beroemde drama’s. Het doel van de biografieën was, zoals Ploutarchos zelf zegt, zijn lezers karakters van grote mannen voor ogen te stellen, waaraan ze zich konden spiegelen. De moraal wordt echter zelden benadrukt. Ploutarchos zocht naar speciale informatie, zoals uitspraken van de beroemde mannen zelf, anekdotes en commentaar van tijdgenoten, en hij gaf de voorkeur aan brieven en dagboeken boven bekende historische verslagen. Daardoor krijgen we veel unieke informatie over de Romeinen, en een menselijker beeld van grote mannen die hun stempel drukten op de geschiedenis van hun tijd. (Publisher's information).
Scrinium Aalten

Wij beschrijven de staat van het boek. Wanneer er geen bijzonderheden vermeld worden mag u ervan uitgaan dat het boek zich in goede -tweedehands- staat bevindt.

Wij zijn gespecialiseerd in boeken met betrekking tot de klassieke oudheid: teksten, commentaren, vertalingen, boeken over (klassieke) (kunst)geschiedenis en archeologie, filosofie, mythologie en taalkunde, over het vroege christendom en de receptie van de klassieken in Middeleeuwen en Renaissance.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Scrinium.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Scrinium
  • Na uw bestelling ontvangen u en Scrinium een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Scrinium vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Scrinium kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren