Titel

Celine een briljante boef

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789461531148

Uitgever

Aspekt B.V., Uitgeverij

Prijs

25,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

2011, paperback

Meer info
In 1932 werd C nes roman Reis naar het einde van de nacht als een meesterwerk begroet. Zijn daarop volgende boek, Dood op krediet, verschenen in 1936, is stilistisch misschien nog vernieuwender en opzienbarender dan de Reis. Daarna kwamen zijn felle antisemitistische pamfletten waarin hij het nazisme omhelsde. Zijn gedrag in de oorlog was dat van een collaborateur. Na zijn vlucht naar Duitsland en zijn verblijf in Denemarken probeerde hij zich vrij te pleiten. In 1951 werd hem amnestie verleend, hij keerde terug naar Frankrijk. Tot zijn dood in 1961 schrijft hij nog een aantal romans die niet het niveau van zijn eerste romans zullen halen.
Ondanks zijn politiek verlenden wordt C ne als een zeer groot romanschrijver beschouwd. Het interessante is dat zijn virulente racisme en zijn verkettering van de westerse wereld zich voor velen als iets onverwachts voordeden. Door de heftigheid van soms idiote uitlatingen hebben mensen zich zelfs afgevraagd of hij niet gek was geworden. Kortom er werd en wordt nog steeds verwoed over hem gediscussieerd. Wie was C ne, vraagt de auteur van dit boek zich af. Zijn conclusie: groot als schrijver, fout als mens, kortom een briljante boef.
Em. Kummer vertaalde van C ne Reis naar het einde van de nacht, en gaf van hem brieven en pamfletten uit in Van de ene dood naar de andere. Daarnaast publiceerde hij twee romans: Afscheid in Meudon en Helden zijn zwart.
Afbeeldingen
Kummer, Em. - Celine een briljante boef
Kummer, Em. - Celine een briljante boef
appeltje Heemstede

De genoemde prijs is exclusief verzendkosten

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel appeltje.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met appeltje
  • Na uw bestelling ontvangen u en appeltje een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van appeltje vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • appeltje kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren