Titel
Gissen en missen / valkuilen van de menselijke geest
Schrijver
Vervoort, M.
Taal
Nederlands
ISBN
9789063051501
Uitgever
Archipel
Prijs
€ 3,95
Bijzonderheden
2004, paperback, Boek is in een goede staat, alleen naam uit schutblad geknipt
Meer info
De psychologie, bij uitstek de wetenschap die tot zelfkennis moet leiden, heeft ons helaas duidelijk gemaakt hoe gebrekkig wij zijn uitgerust om ons een objectief beeld van de wereld te vormen. Onze waarneming, denkvermogen en geheugen schieten regelmatig tekort. Wij scheppen ons een illusoire wereld en laten ons meeslepen door emoties en naïeve ideeën.
In deze bundel zijn voorbeelden van illusies en zelfbedrog verzameld die in psychologisch onderzoek ondubbelzinnig zijn aangetoond. Zij demonstreren de neiging van de mens om zichzelf voor de gek te houden, maar zij leiden ook tot de conclusie dat zelfbedrog onvermijdelijk is, misschien wel het handelsmerk van de menselijke geest. Zonder zelfbedrog is er immers geen hoop, noch verlangen.
Een mens lééft bij illusies.
Afbeeldingen
Geen mail ontvangen na je bestelling? Check even je spambox—soms neemt ons bericht een omweg.
Boekwinkeltje het Viooltje – herfstige leeswarmte voor elke dag!
Laat de bladeren vallen en de verhalen stromen… In ons assortiment vind je: Kookboeken – voor knusse keukenavonturen Kinderboeken – Lemniscaat & Christofoor, voor warme voorleesmomenten ️ Romans – om bij weg te dromen onder een plaid Esoterie, NLP & hypnose – verdieping voor lange avonden Beerlandt – holistische kracht in boekvorm …en nog véél meer om in te verdwalen terwijl de wind waait
Verzendkosten? Gewoon via PostNL. Geen verrassingen, wel bezorgd met zorg.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Het Viooltje
- Na uw bestelling ontvangen u en Het Viooltje een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Het Viooltje vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Het Viooltje kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.