Titel

De Tempeliers. Geschiedenis en geheimen

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789089981608

Uitgever

Librero

Prijs

8,00

Bijzonderheden

2011, gebonden, stofomslag, 19 x 24 cm. 192 blz. goed exemplaar

Meer info
Hoewel ze minder dan tweehonderd jaar een officiële orde waren, van 1129 tot 1307, is de invloed van de tempeliers een blijvende legende, die zelfs vandaag de dag nog mensen fascineert.
Vanuit een kleine groep van slechts negen ridders die in Jeruzalem om onderdak moest smeken, groeide de orde uit tot een zeer machtige en rijke organisatie.
De orde werd gesticht in een tijd waarin christelijk Europa zich bedreigd voelde door de opkomst van de islam. Haar officiële naam luidde de Arme Ridders van Christus en de Tempel van Salomo. De Orde der Tempeliers werd erkend door de paus en zo ontstond het concept van de strijdmonnik.
Alan Butler onderzoekt in dit boek de oorsprong van de orde en haar machtige en rijke helpers, van haar banden met Troyes en Champagne in Frankrijk tot haar invloed op de christelijke kruistochten in het Midden-Oosten. Hij beschrijft hoe de orde van haar nederige wortels in de stallen van de Tempelberg in Jeruzalem uitgroeide tot grootgrondbezitter in Europa en omgeving.
De Orde der Tempeliers ontstond in een tijd van grote verandering in Europa: de katholieke kerk werd genezen van een periode vol corruptie door de nieuwe en dynamische cisterciënzerorde, het oude feodale systeem had de grootste moeite haar autoriteit te behouden, de jongere leden van adellijken huize leefden zich uit en nieuwe ontwikkelingen in de landbouw en de bouwkunst veranderden dorpen en landerijen voor altijd. De tempeliers leerden niet alleen van de gebeurtenissen om hen heen, ze profiteerden er ook van en speelden een belangrijke rol in de middeleeuwse maatschappij van Europa.
Afbeeldingen
Butler, Alan - De Tempeliers. Geschiedenis en geheimen
J.M. v/d Meer Alphen aan den Rijn

LET OP: bevestigingen komen soms in de spambox terecht
De boeken worden goed verpakt in een stevige kartonnen verpakking.
Aangegeven verzendkosten zijn de kosten binnen Nederland.
Bij bestelling van meerdere boeken wordt verzending gecombineerd en betaalt u maximaal 5.95 euro (binnen Nederland )
Naar België zullen de verzendkosten meestal 7.95 euro bedragen.
Verzending vindt plaats met postnl voor pakketpost kan soms voor DHL of DPD worden gekozen.
Is het verzendadres niet in Nederland, België of Duitsland dan is het minimum bestelbedrag € 15,-

Geen verzending naar de Verenigde staten

Let u vooral op het juist invullen van uw emailadres.

Privacy: De door de koper verstrekte gegevens worden door ons alleen gebruikt als verzendgegevens en contactinformatie betreffende de geplaatste bestelling. Zij worden niet gedeeld met derden.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel J.M. v/d Meer.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met J.M. v/d Meer
  • Na uw bestelling ontvangen u en J.M. v/d Meer een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van J.M. v/d Meer vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • J.M. v/d Meer kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren