Titel

Hele verhalen voor een halve soldaat

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789021414713

Uitgever

Amsterdam : Querido, 2020

Prijs

14,50

Bijzonderheden

288 pag., illustraties in kleur, gebonden, in goede staat, ex-bibliotheekboek, alleen herkenbaar aan sticker achterin

Meer info
Het verhaal 'Duizend vadem' verscheen eerder in de verhalenbundel 'Nergens bang voor' (2006).
'De kinderheilige van Oussidin' verscheen eerder in de verhalenbundel 'Wegwezen' (2011)
Dit boek vertelt de voorgeschiedenis van 'Hoe Tortot zijn vissenhart verloor'.

Benny Lindelauf (1964) is een Nederlands schrijver van kinderboeken, woonachtig in Rotterdam.
In 1998 verscheen zijn eerste boek Omhoogvaldag, waarna nog verschillende andere boeken
verschenen. Naast kinderboeken schrijft Lindelauf ook teksten voor jeugdtheatergezelschappen.
De historische roman Negen open armen is vertaald in zes talen, waaronder het Tsjechisch en Koreaans.
Ook andere boeken zijn in vertaling verschenen.

Ludwig Volbeda (1990) is een Nederlands illustrator, striptekenaar en beeldend kunstenaar. Hij is vooral bekend geworden als illustrator van kinderboeken. Zijn werk laat een bizarre fantasiewereld zien. Erg gedetailleerd met een volstrekt eigen beeldtaal.[2] In 2017 won Volbeda als eerste Nederlandse illustrator de Grand Prix van de Biennial of Illustrations Bratislava (BIB). Deze tweejaarlijkse internationale prijs die wordt uitgereikt tijdens de Biënnale voor illustratoren, ontving hij voor het prentenboek De vogels, waarvoor Ted van Lieshout de tekst schreef.[3] Een jaar later, in 2018, kende de CPNB hem in Nederland het Gouden Penseel toe. Hij won deze jaarlijkse prijs voor het best geïllustreerde boek voor Fabeldieren, zijn derde boek, waarvoor Floortje Zwigtman de tekst schreef. Als achtentwintigjarige was hij een van de jongste winnaars die ooit een Gouden Penseel won. Alleen Joke van Leeuwen ging hem in 1980 voor.

Volbeda ging naar de Academie voor Kunst en Vormgeving St. Joost in Breda. Omdat het werken met tekst én beeld voor hem belangrijk was, koos hij voor de illustratieopleiding. Als kind was hij al een liefhebber van strips, onder meer van de tot strips bewerkte klassieke Nederlandse romans van Dick Matena.

Volbeda studeerde in 2011 cum laude af. Twee jaar later won hij een Fiep Westendorp Stimuleringsprijs voor jonge, talentvolle illustratoren met een plan voor het maken van een essayistische strip. Zijn werk hing daarna op de Fiep Westendorp Biënnale. Zo kwam Volbeda in de kinderboekenwereld terecht. In hetzelfde jaar, in 2013, werd hij benaderd om een boek van Benny Lindelauf te illustreren. Het bleek een goede match te zijn. Het resulteerde in 2016 in Volbedas debuut als illustrator: Hoe Tortot zijn vissenhart verloor. In hetzelfde jaar debuteerde hij ook als prentenboekenmaker met De vogels, waarvoor Ted van Lieshout de tekst schreef. Beide boeken werden bekroond.

Volbeda debuteerde als illustrator in 2016 met Hoe Tortot zijn vissenhart verloor, een boek van Benny Lindelauf. Met zijn illustraties nam Volbeda alle ruimte om een eigen kijk op de gebeurtenissen in Lindelaufs eigenzinnige sprookje over de zinloosheid van oorlog te ontwikkelen.[2] Volgens recensent Thomas de Veen heeft hij met zijn gedetailleerde tekeningen iets onvergetelijks gemaakt. De illustrator en de schrijver bepalen samen de leeservaring van Tortot. Het boek werd onderscheiden met meerdere prijzen. De samenwerking met Lindenlauf werd in 2020 voortgezet met een raamvertelling over het vertellen van verhalen als overlevingsstrategie, in de traditie van Duizend-en-één-nacht en Paul Biegels Het sleutelkruid. Dit boek Hele verhalen voor een halve soldaat won de Woutertje Pieterse Prijs 2021, de prijs voor het beste Nederlandstalige kinderboek. De jury prees het boek als een boek waarin we ons bevinden “in dat schemerige tussengebied tussen werkelijkheid en verbeelding waar leven en dood stuivertje wisselen. De illustraties van Volbeda roepen die sfeer op, niet door in competitie te gaan met de onnavolgbare, barokke vertelling van Lindelauf, maar door vergezichten en droomlandschappen te creëren”. Als illustrator won Volbeda voor dit boek ook het Gouden Penseel.

Voor het toen nog Gemeentemuseum Den Haag geheten museum maakte Volbeda, samen met Ted van Lieshout, zijn debuut als prentenboekmaker: De Vogels, een boek over twee standbeelden en een onbereikbare liefde. Volbeda had Van Lieshout eerder leren kennen via de Fiep Westendorp Foundation. Van Lieshout schreef in opdracht een verhaal voor de tentoonstelling Van Rodin tot Bourgeois. Sculptuur in de 20ste eeuw - De ontwikkeling van westerse beeldhouwkunst (2016/2017). En vroeg Volbeda om hierbij beeld te maken. Met dit debuut als prentenboekenmaker won Volbeda, als eerste Nederlandse illustrator, de Grand Prix van de Biennial of Illustrations Bratislava (BIB) in 2017. Volgens juryvoorzitter Yukiko Hiromatsu combineert Volbeda in zijn illustraties voor dit boek een visuele verhalende stijl met een fantasierijke beeldtaal, waarbij hij op een unieke wijze traditionele illustratietechnieken combineert.

Voor Fabeldieren, het boek dat hij samen met Floortje Zwigtman maakte, deed Volbeda veel onderzoek. Het resulteerde in gedetailleerde tekeningen van de mythologische wezens, die Floortje Zwigtman beschrijft, en die het boek de uitstraling geven van een klassiek bestiarium. Met Fabeldieren won Volbeda een Gouden Penseel, de prijs voor het best geïllustreerde kinderboek. Volgens de jury zijn de getekende fabeldieren van zeldzame “kracht en diepte in kleur die je zelden ziet”
Afbeeldingen
Lindelauf, Benny, met illustraties van Ludwig Volbeda - Hele verhalen voor een halve soldaat
Lindelauf, Benny, met illustraties van Ludwig Volbeda - Hele verhalen voor een halve soldaat
Lindelauf, Benny, met illustraties van Ludwig Volbeda - Hele verhalen voor een halve soldaat
Lindelauf, Benny, met illustraties van Ludwig Volbeda - Hele verhalen voor een halve soldaat
Lindelauf, Benny, met illustraties van Ludwig Volbeda - Hele verhalen voor een halve soldaat
Lindelauf, Benny, met illustraties van Ludwig Volbeda - Hele verhalen voor een halve soldaat
De Korenbloem Nuenen

Bestelt u meerdere boeken tegelijk, dan verzenden wij deze samen en betaalt u gereduceerde verzendkosten, afhankelijk van formaat en gewicht.
Bij bestellingen met een totaalbedrag van 50 euro of meer is binnen Nederland de verzending gratis bij bestellingen onder de 10 kg. (voor België: 70 euro of meer - onder de 2 kg).
De verzendkosten naar België variëren, afhankelijk van formaat en gewicht van het pakket.
Boeken worden met Track&Trace verzonden.
Verzendingen vinden plaats na ontvangst van uw betaling.
Let op: e-mails kunnen in uw spambox terecht komen!!!

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel De Korenbloem.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met De Korenbloem
  • Na uw bestelling ontvangen u en De Korenbloem een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van De Korenbloem vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • De Korenbloem kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren