Titel
Vlaanderen en Engeland. De invloed van de Lage Landen op Engeland ten tijde van de Tudors en de Stuarts.
Schrijver
MURRAY John J.
Uitgever
Mercatorfonds
Prijs
€ 40,00(Excl. verzendkosten)
Verzendkosten
Bijzonderheden
19850195, Antwerpen, Mercatorfonds, 1985, Very good
Meer info
Hardcover, gebonden in linnen, geïllustreerde stofwikkel (Thomas More en Erasmus), in foedraal/slipcase, 4to, 401 pp., illustraties en kaarten in ZW en in kleur, bibliografische eindnoten, uitgebreide bibliografie (pp. 375-391), index. Gewicht: 2380 gram. Bespreekt de culturele uitwisselingen in de 16de en de 17de eeuw. Het is de periode waarin Amsterdam het voortouw neemt op Antwerpen. Beide steden hertaalden als het ware de Italiaanse en Franse renaissancistische invloeden voor ze Engeland bereikten. 'Calais in Vlaanderen' (zoals Guicciardini zei) vormde eveneens een belangrijke tussenstop voor de briefwisseling (honderdduizenden brieven per jaar) die van Engeland vooral naar Antwerpen ging. Bespreekt ook de vluchtelingenstroom naar Engeland na de Reformatie (100.000 protestantse vluchtelingen in de 2de helft van de 16de e.). De verhandeling over de land- en tuinbouw (pp. 109-144) legt de nadruk op de introductie van nieuwe methoden (o.m. het 'Devonshirren' en ploegen) in Engeland die daar een agrarische omwenteling veroorzaakten (o.m. via wisselbouw). De invloed van kruidenboeken en botanische boeken was groot. Mooie gravure van een wenteltrap (Marolois, 1614). Belang van de boekdrukkunst (Plantijn, e.a.), matrijzenmakers, lettergieters. Humanisme en (visionaire) literatuur, ook emblemataboeken hadden een geweldig belang bij het doorgeven van ideeën (zo'n 168 boeken tegen het begin van de 17de eeuw. (256)
Afbeeldingen
MERS Antique Books
Antwerpen
*** PLEASE ALSO CHECK YOUR SPAM FOLDER ***
MERS Antique Books Antwerp | One of the finest online book shops in Antwerp since 2002 *** Congo, Architecture, Belgian History, History of France, French Revolution, Cadastre, Monastery, Media, Italian Literature, Science, etc. etc.
https://www.mers.be
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met MERS Antique Books
- Na uw bestelling ontvangen u en MERS Antique Books een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van MERS Antique Books vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- MERS Antique Books kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.