Titel
Van Kussnacht naar Argenteuil / dramas in het Belgische koningshuis (1935-2002)
Schrijver
Audenhaege, Leo Van
Taal
Nederlands
ISBN
9789089311337
Uitgever
Borgerhoff & Lamberigts
Prijs
€ 12,00
Verzendkosten
€ 6,00
Beschikbaar
2 exemplaren
Bijzonderheden
2011,206p, paperback, ill in z/w, in zeer goede staat
Meer info
Dit boek brengt op een zeer duidelijke en bevattelijke wijze een stukje geschiedenis van ons land, in het algemeen, en een kijk op de politieke situatie, de militaire omstandigheden en de rol van de koning en de rest van het koningshuis in de periode van voor de Tweede Wereldoorlog, tot de dood van Lilian. Het is vlot leesbaar, aangevuld met heel wat foto's die niet echt bekend zijn, en dus kleine ontdekkingen, pareltjes. Het is een benadering van de geschiedenis op een zeer directe wijze, een toegankelijke vorm van geschiedschrijving die enerzijds de algemene zaken brengt van bijv. de vooroorlogse spanningen tussen de staten in de jaren 1938-1940 en de ontwikkelingen naar een onvermijdelijke confrontaties, de rol van de politieke leiders in het buitenland en de houding van de eigen politiekers, voor, tijdens en na Wijnendaele... In het bijzonder wordt dan ingezoomd in de rol van de koning als staatsman, en ook als man, tout court. Want het brengt een ruime waaier van elementen en inzichten die je wel degelijk een beter beeld en inschatting weet te geven van wat er werkelijk is gebeurd in deze woelige jaren in het leven van de koninklijke familie in het algemeen, en met Leopold III in het bijzonder. Zoals vaak een uitmuntend boek, inspelend op de echte interesses van de lezers.
Afbeeldingen
managementbib.com
Wilrijk
Bij bestellingen vanaf drie boeken wordt 10% korting verleend
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met managementbib.com
- Na uw bestelling ontvangen u en managementbib.com een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van managementbib.com vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- managementbib.com kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.