Titel
Zwart op Wit. De peintre-graveurs van de Nederlandsche Etsclub 1885-1896.
Schrijver
Jaap Versteegh & Suzanne Veldink:
Uitgever
Scriptum Art Books
Prijs
€ 29,95(Excl. verzendkosten)
Bijzonderheden
10 2024, (24 x 28 cm), 160 pp. Dutch, 224 col. ills., hardcover.
Meer info
In dit boek, dat verschijnt gelijktijdig met de tentoonstelling in het Dordrechts Museum (05-10-2024 t/m 12-01-2025), staan de kunstenaars die betrokken waren bij de Nederlandsche Etsclub centraal. Deze vereniging uit het einde van de negentiende eeuw is van groot belang geweest voor de ontwikkeling van de moderne grafiek in Nederland. Voor het eerst wordt de geschiedenis en ontwikkelingen binnen de Nederlandsche Etsclub beschreven in context met kunstontwikkelingen in ondermeer België, Frankrijk en Engeland. Een van de drijvende krachten achter de Nederlandsche Etsclub was Willem Witsen. In Antwerpen maakte hij kennis met de Societé d’aquafortistes. In navolging wilde hij in Nederland ook de etskunst nieuw leven in blazen. In Nederland werd deze toegepast voor het reproduceren van schilderen. Dit druiste in tegen het l’art pour l’art principe van de jonge Tachtigers. Tussen 1885 en 1896 werden jaarlijks portefeuilles uitgegeven met werk van de leden. vaak gevolgd door tentoonstellingen waarbij ook aandacht besteed werd aan niet-leden, waaronder grote namen als Edgar Degas, Felicien Rops, Odilon Redon, Vincent van Gogh en anderen. Het werk uit deze portefeuilles zijn hier alle afgebeeld. Binnen de Etsclub waren ook vrouwen actief zoals Etta Fles, Wally Moes, Barbara van Houten en Suze Robertson.
Afbeeldingen
Scriptum Art Books
Den Haag
Scriptum Art Books is een gespecialiseerde online kunstboekwinkel en uitgever. Scriptum Art Books is deelnemer aan een aantal kunstbeurzen zoals ondermeer TEFAF Maastricht, PAN Amsterdam, Art Breda, KunstRAI. Bezoeken is altijd mogelijk, maar graag op afspraak om teleurstelling of een dichte deur te voorkomen.
Verzendkosten die in rekening worden gebracht zijn de netto verzendkosten. Deze kunnen dus variëren afhankelijk van het gewicht en dikte van het pakket.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Scriptum Art Books
- Na uw bestelling ontvangen u en Scriptum Art Books een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Scriptum Art Books vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Scriptum Art Books kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.