Titel

77 fabels en feiten rond plantaardige voeding - Voor iedereen die minder vlees wil eten

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789464435450

Uitgever

Kraak Media Producties

Prijs

24,95(Excl. verzendkosten)

Verzendkosten

€ 2,95

Bijzonderheden

2022 204pp Paperback / softback

Meer info

Flaptekst

Als je het over een meer plantaardige voeding hebt, heeft iedereen daar wel wat over te zeggen. Maar hoe zit het nou echt, en wie moet je geloven in de jungle van meningen die vaak politiek of moreel beladen zijn? In een overzichtelijk naslagwerk worden aan de hand van vijf hoofdthema’s 77 feiten en fabels behandeld over vegetarisch eten, het eten van vlees en vis, veganistisch eten en in zijn algemeenheid: over plantaardig eten.

Is vlees eten slecht voor je? Krijg je wel alle voedingsstoffen binnen als je geen vlees, vis, zuivel en eieren eet? Krijg je sneller een hartaanval als je geen vis eet? Is dierlijk eiwit beter dan plantaardig, en moet je dus granen en peulvruchten combineren ter compensatie hiervan? Ben je als vegetariër gevrijwaard van voedselinfecties? Hoe kan wijn niet-vegetarisch zijn? Worden vegetariërs ouder, maar breken ze wel sneller hun botten?

In 77 Feiten en fabels rond plantaardig eten putten Sytske de Waart en Hans Kraak uit hun decennialange ervaring met dit soort vragen. Op heldere, genuanceerde én wetenschappelijk onderbouwde wijze geven ze antwoorden op deze, en vele andere vragen. Niet elke stelling bleek met een eenduidig ja of nee te beantwoorden te zijn. Om die reden is ook een aantal professionals die hun sporen verdiend hebben in het werkveld van (minder) vlees eten geïnterviewd over onderwerpen waar veel discussie over is. Onder hen: Isabel Boerdam, Jan Buining, Hans Dagevos, Pieter Dagnelie, Mac van Dinther, Corné van Dooren, Esther Ouwehand, Valeriya Stokman, Dirk-Jan Verdonk en Roos Vonk.

Met tekeningen van Heleen van der Male

Sytske de Waart (1963) is al ruim 20 jaar voedingskundige van de Vegetariërsbond, en werkte onder andere bij het Voedingscentrum, Milieu Centraal en Naturalis Biodiversity Center. Ze schrijft over (vegetarische) voeding in Lekker.Vega, het tijdschrift van de Vegetariërsbond.

Hans Kraak (1965) werkte o.a. bij het ministerie van Landbouw en het Voedingscentrum, en bij verschillende media als journalist. Eerder schreef hij '77 fabels & feiten over onze voeding' (herziene editie 2016), '77 fabels & feiten over afvallen' (2015) en 77 fabels en feiten over kindervoeding (2021).

Dit boek bevat uiteenlopende inzichten en weetjes die de lezers zullen helpen om stappen te zetten in de richting van (meer) plantaardig eten en daarmee deelnemers te worden aan de beweging naar een gezonder, duurzamer en diervriendelijker dieet. Hans Dagevos, senior scientist & consumptiesocioloog Wageningen University & Research

Meer informatie via: www.kraakmediaproducties.nl

Afbeeldingen
De Waart, Sytske, Kraak, Hans - 77 fabels en feiten rond plantaardige voeding - Voor iedereen die minder vlees wil eten
Boekstra Nijverdal

Bij Boekstra koopt u nieuwe boeken tegen de vastgestelde boekenprijs.
Verzendkosten 1,75 euro per zending binnen Nederland, vanaf 19,90 euro GEEN verzendkosten binnen Nederland.
Verzendkosten België 3,95 euro per zending.
Bij bestellingen van 10 euro of minder zijn de verzendkosten hoger; zie vermelding bij het boek.

Speciale verzoeken? Meestal geen punt, vermeld ze in het veld opmerking.

De actuele levertijd kunt u vinden op onze website.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Boekstra.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Dit boek is nieuw
  • Van toepassing zijn de Algemene Verkoopvoorwaarden Boekstra
  • Na uw bestelling ontvangen u en Boekstra een bevestiging per e-mail
  • U handelt deze bestelling rechtstreeks af met Boekstra. In de e-mail staan de naam,adres, woonplaats en telefoonnummer van Boekstra vermeld
  • Boekstra kan betaling vooraf vragen
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Boekwinkeltjes.nl brengt u en Boekstra uitsluitend tot elkaar en is op generlei wijze verantwoordelijk voor de afwikkeling van deze bestelling

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren