Titel

de joodse bruid

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789044324334

Uitgever

the house of books

Prijs

5,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

1999 ppb 238pp goede staat 9789044324334 115

Meer info
De joodse bruid is het indrukwekkende overlevingsverhaal van Edith Halm Beer. Deze joodse vrouw redde tijdens de Tweede Wereldoorlog haar leven door in het hart van Duitsland met een nazi-officier te trouwen. Edith Halm studeert rechten in Wenen wanneer Oostenrijk door de Duitsers wordt ingelijfd. Ze wordt vanuit het joodse getto naar een werkkamp in Duitsland gestuurd. Na maanden van onmenselijk zware arbeid kan Edith eindelijk weer naar huis. Maar in Wenen is de situatie voor de joden dramatisch verslechterd: haar eigen moeder is zojuist op transport gesteld naar een concentratiekamp in Oost-Europa. Uit angst om opgepakt te worden, besluit Edith niet terug te keren naar het getto. Ze verwijdert de davidster van haar kleren en zwerft ontheemd door de straten van Wenen. Met valse identiteitspapieren weet Edith uiteindelijk naar München te ontkomen. Daar ontmoet ze Werner Vetter, een nazi-officier die op slag verliefd op haar wordt en haar ten huwelijk vraagt. Ondanks het enorme gewetensconflict en de angst om haar grootste geheim - haar joodse identiteit - te moeten prijsgeven, beseft Edith dat dit aanzoek haar redding kan betekenen.
‘Dit meeslepende boek laat zien hoe ver overlevingsdrang gaat.’- Kirkus Reviews
‘Hahns verhaal is van groot belang [...] een inspirerend voorbeeld van doorzettingsvermogen in tijden van de ergste tegenspoed.’ - Publisbers Weekly
‘Haar stem laat je niet los.’ - The Bookseller
Edith Halm Beer werd in 1914 in Wenen geboren en woont nu in Israël. Ze heeft haar echte en valse identiteitspapieren weten te bewaren, samen met haar oorlogsbrieven en vele foto's. Deze documenten zijn ondergebracht in het Holocaust Museum in Washington, DC, en zijn opgenomen in dit boek.
Afbeeldingen
hahn beer&Dworkin - de joodse bruid
boekenbinder Egmond-Binnen

Let op! Kijk ook in uw map "ongewenste mail". Soms komen berichten van Boekwinkeltjes.nl daarin terecht.

De opbrengst van Boekenbinder komt ten goede aan museumhoeve Overslot, dé culturele ontmoetingsplek van de Egmonden, met een schelpenmuseum en een wunderkammer met etnografica, naturalia en laagdrempelige kunst en cultuur van hoog niveau! Van maart t/m november ieder weekend van 15.00 tot 18.00 vrij te bezoeken op de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel boekenbinder.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met boekenbinder
  • Na uw bestelling ontvangen u en boekenbinder een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van boekenbinder vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • boekenbinder kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren