Titel

De weg naar Olympus / in het voetspoor van de Romeinse toeristen uit de oudheid

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789054667445

Uitgever

Roularta

Prijs

4,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

317pp, paperback, in hele nette staat

Meer info
Ook in de klassieke oudheid bestond er al toerisme. Romeinen bewogen zich verveeld in een door slaven gedragen draagstoel langs het strand bij Capri, of lieten zich een flesje kitscherig reukwater aanreiken met een beeltenis van de Vesuvius erop gegraveerd. Soms doken ze in geitenleren badpakken in zee en peddelden wat door de branding. Ook Griekenland en Troje waren bij de Romeinen zeer in trek.
Tony Perrottet reisde over de klassieke wegen langs de Middellandse Zee, op zoek naar sporen van dit antieke toerisme. Hij gebruikt oude teksten en vergelijkt de hedendaagse bewoners en hun omgang met toeristen met de klassieke rituelen. Net zoals nu klaagden de Romeinen, dat de Napolitanen snel geïrriteerd waren en fantasieprijzen rekenden voor minuscule kamertjes in donkere logementen. De toerist, die de Olympische Spelen in het oude Griekenland bezocht, moest net zo op zijn hoede zijn voor woekerende taxischauffeurs als de hedendaagse bezoeker van Athene. Perrottet trekt parallellen met de huidige tijd waarin weliswaar het aantal toeristen enorm is toegenomen, maar oude gewoonten zeer hardnekkig gebleken zijn.
De weg naar Olympus is een bijzonder reisboek, dat de klassieke oudheid prachtig met de moderne tijd weet te verbinden.
Afbeeldingen
Perrottet, Tony - De weg naar Olympus / in het voetspoor van de Romeinse toeristen uit de oudheid

 

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Wi(e)lskracht Books.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Wi(e)lskracht Books
  • Na uw bestelling ontvangen u en Wi(e)lskracht Books een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Wi(e)lskracht Books vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Wi(e)lskracht Books kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren