Titel

De geest van despotisme. Shaka Zoeloe en de psychologie van tirannieke macht

Schrijver
Taal

Nederlands

ISBN

9789057121708

Uitgever

Nieuwezijds, 2004

Prijs

6,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

paperback, zgan

Meer info
Alle macht corrumpeert, absolute macht corrumpeert absoluut -- Lord Acton
Wat beweegt despotische leiders? Wat drijft politieke leiders die hun toevlucht nemen tot destructieve handelingen? Wat kunnen we zeggen over de persoonlijkheidsstructuur van zulke despoten? Of, minder extreem, over mensen die zich in hun werkomgeving rücksichtslos opstellen? Hoe zijn ze zo wreed geworden?
Het gedrag van despoten brengt ons bij het vraagstuk van de macht. Wat gebeurt er met mensen nadat zij aan de macht zijn gekomen? Is machtsmisbruik onvermijdelijk? Thomas Jefferson meende van wel: 'Wanneer iemand hunkert naar een machtspositie, begint zijn gedrag rotte plekken te vertonen'. Machtshonger kan het effect hebben van een verslaving. Eenmaal aan de macht gekomen vertonen veel mensen plotseling pathologisch gedrag.
De Afrikaanse krijger/koning en tiran Shaka Zoeloe (1787-1828) staat in dit boek model voor alle despoten, van alle tijden. Aan de hand van de bestudering van zijn korte en dramatische leven onderzoekt Kets de Vries wat despoten en hun volgelingen beweegt, en wat samenlevingen totalitair maakt. Huist er misschien diep in ons allemaal een Shaka Zoeloe? Kunnen we tirannie voorkomen met effectief bestuur?
Manfred Kets de Vries is een van de meest toonaangevende leiderschapsexperts ter wereld. Recente boeken van zijn hand zijn onder andere Leiderschap ontraadseld en Het leiderschap van Alexander de Grote. Hij is verbonden aan INSEAD, het Internationale Management Instituut in Frankrijk en Singapore.
Het levensverhaal van Shaka wordt goud in de handen van Kets de Vries. (...) Kets de Vries schreef zijn fascinerende boek over de psychologie van terreur en totalitarisme ook om te bevorderen dat zoveel mogelijk mensen in een zo vroeg mogelijk stadium weerstand bieden 'aan de sirenen van de demagogie'. Want voorkomen is in dit geval heel veel beter dan genezen. - Psychologie Magazine, december 2003
Afbeeldingen
Kets de Vries, Manfred F.R. - De geest van despotisme. Shaka Zoeloe en de psychologie van tirannieke macht
Kets de Vries, Manfred F.R. - De geest van despotisme. Shaka Zoeloe en de psychologie van tirannieke macht
Hartogboeken Rotterdam

VERZENDKOSTEN NEDERLAND:

PostNL
Briefpakje: E 3,95 (tot 2 kg)
Pakketpost: E 7,15 naar een huisadres of E 6,75 naar een PostNL afhaalpunt

DHL
Pakketpost: E 7,00 naar een huisadres of E 4,75 naar een DHL afhaalpunt

DPD
Pakketpost: E 6,95 naar een huisadres

VERZENDKOSTEN BELGIË:

DPD
Pakketpost (KLEIN PAKKET): E 7,50 naar een huisadres
Pakketpost (GROOT PAKKET): E 8,00 naar een huisadres

__________________________________________________________________________________

Of afhalen in het magazijn (Maria Danneelserf 1, Capelle a/d IJssel) op ma. t/m zat. tussen 15.00 en 16.00 u. Alleen op afspraak!

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Hartogboeken.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Hartogboeken
  • Na uw bestelling ontvangen u en Hartogboeken een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Hartogboeken vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Hartogboeken kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren