Titel
Honderd jaar koninginnen in Nederland, honderd jaar 'De Prinses' in de Schermer, 1890 - 1990
Schrijver
Nobel, Volkert J.
Taal
Nederlands
Uitgever
Campina Melkunie, Kaasgroep
Prijs
€ 10,00(Excl. verzendkosten)
Bijzonderheden
1990, 48 pagina's, gebonden, puntgaaf exemplaar
Meer info
Binnen de muren van een aantal boerderijen in de Schermer nam het gemopper over het in sommige gevallen nog twee keer per dag kaas moeten maken zowel in omvang als in volume toe, Vooral de boerinnen - die het eigenlijke werk moesten doen - lieten zich niet onbetuigd. Op 2 augustus 1890 meldden zich ten kantore van notaris Pieter Adrianus de Gelder in de gemeente Oterleek een veehoudster en zes veehouders die tegenover hem verklaarden een vennootschap te hebben aangegaan, met als doel het maken van Edammer kaas, het verkoopen daarvan en het stichten van een gebouw met toebehoren, dienende tot het bereiden van kaas, Op de laatste dag van deze maand zou Wilhelmina Helena Pauline Maria, prinses der Nederlanden, dochter van koning Willem III en koningin Emma, haar tiende verjaardag vieren. Als eerbetoon aan haar werd de vennootschap "De Prinses" gedoopt. De Prinses - nu officieel Campina Melkunie Ursem - viert dit jaar een uniek jubileum. Met haar honderd jaar is De Prinses een van de oudste nog bestaande kaasproduktiebedrijven in Nederland en zeker de oudste in Noord - Holland.
Oost-West
Oost-Graftdijk
Particulier die zijn boekenkast aan het uitruimen is, zowel Nederlandse als Engelse titels.
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Oost-West
- Na uw bestelling ontvangen u en Oost-West een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Oost-West vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Oost-West kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.