Titel
Drinkebroers.
Schrijver
(BIER). EMMENS sr., J.A.
Uitgever
Prijs
€ 25,00(Excl. verzendkosten)
Meer info
[Den Haag, Nederlands Instituut Brouwgerst, Mout en Bier, 1968]. Geniet. 8 p. Overdruk 32e Jaarboekje N.I.B.E.M. Met een illustratie. Grappig artikel van de vader van de kunsthistoricus en dichter Jan Emmens, die precies zo heette: Jan Ameling Emmens (1894-1974), maar hij was ingenieur, en directeur van Heineken. Hij weerlegt het zestiende-eeuwse Engelse verwijt dat 'the habit of drinking to excess was introduced into England from the Low Countries by some of our such men of warre'. Aan de hand van cijfers over het bierverbruik aan het hof van Hendrik VIII en de bierproductie in Londen anno 1585 maakt Emmens aannemelijk dat Britten het zuipen niet van Hollanders of Vlamingen geleerd hebben - alleen het gebruik van hop.
Fokas Holthuis
Den Haag
Bezoek onze rijk geïllustreerde website en abonneer u gratis op onze wekelijkse nieuwsbrief
- Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
- U handelt deze order direct af met Fokas Holthuis
- Na uw bestelling ontvangen u en Fokas Holthuis een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Fokas Holthuis vermeld
- De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
- Fokas Holthuis kan betaling vooraf vragen
- Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.