Titel

Classical Furniture

Schrijver
Taal

Engels

Uitgever

Pavilion

Prijs

4,00(Excl. verzendkosten)

Bijzonderheden

Softcover, in goede staat

Meer info
Classical Furniture van David Linley is een prachtig geïllustreerd boek over de geschiedenis, esthetiek en ambacht van klassiek meubelontwerp. Linley, zelf een vooraanstaand meubelmaker en ontwerper, verkent in dit werk de ontwikkeling van het klassieke meubel van de 17e tot en met de 19e eeuw en toont hoe de principes van proportie, symmetrie en vakmanschap tot op vandaag hun invloed behouden.

Het boek behandelt de grote Europese stijlen – van het Engelse georgian en Regency tot het Franse Louis XV en empire – en legt uit hoe elk tijdperk zijn eigen interpretatie gaf aan klassieke vormen die teruggaan op de architectuur van de oudheid. Linley bespreekt de gebruikte materialen, constructietechnieken en decoratieve details, zoals fineer, inlegwerk, vergulding en snijwerk. Daarbij benadrukt hij het belang van harmonie tussen functie en schoonheid: een meubelstuk moet zowel praktisch als esthetisch overtuigend zijn.

Naast de historische context biedt Linley ook een blik op het ambacht zelf. Hij beschrijft het proces van ontwerpen en vervaardigen, het gebruik van edele houtsoorten, en de rol van de meubelmaker als kunstenaar. Door middel van foto’s en tekeningen worden meesterwerken van Europese meubelkunst getoond – van sierlijke bureaus en commodes tot architectonisch vormgegeven kasten en stoelen.

In zijn reflectie benadrukt Linley dat klassiek design tijdloos is: de principes van evenwicht, elegantie en detail vormen nog steeds de basis van modern meubelontwerp.

Classical Furniture is zowel een eerbetoon aan de traditie van Europees meubelambacht als een gids voor tijdloos design. Linley verbindt geschiedenis, techniek en esthetiek tot een rijk overzicht van hoe klassieke vormen en waarden nog altijd richting geven aan het moderne interieur.
Afbeeldingen
Linley, David - Classical Furniture
Doornweerdje Oosterbeek

Welkom in onze boekwinkel op BOEKWINKELTJES.NL. Prijzen zijn in Euro's. Wanneer u een boek bestelt, krijgt u van ons per mail een factuur met het totaalbedrag, inclusief de verzendkosten met een betaallinkje. Naar keuze kunt u het bedrag ook handmatig overmaken indien u niet beschikt over Internetbankieren. In een beperkt aantal gevallen verdwijnt onze mail in uw SPAM-MAP, houdt hier rekening mee.

De verzendkosten zijn: brievenbuspakket Nederland € 4,95, pakket Nederland € 6,95, pakket België € 7,95, pakket Duitsland € 7,95, overige bestemmingen op aanvraag. Voor bestellingen vanaf € 50,- berekenen wij GEEN VERZENDKOSTEN binnen Nederland, Duitsland en België. Voor vragen graag even een mailtje naar info@doornweerdje.nl.

Al onze boeken op Boekwinkeltjes staan ook gerubriceerd op onze website www.doornweerdje.nl, waar u de boeken ook kunt bestellen en betalen.

Vul uw gegevens hieronder in om deze titel te bestellen bij boekwinkel Doornweerdje.

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

Op het bezoeken van onze website, zo ook het plaatsen van een bestelling, zijn onze Algemene voorwaarden van toepassing.

Registreer u vrijblijvend als koper!

Stuur een e-mail

Wijzig instellingen
De captcha wordt geladen. Een ogenblik geduld...

Klik op het witte vierkant hierboven

  • Alle boeken zijn compleet en verkeren in normale antiquarische staat, tenzij anders beschreven. Kleine onvolkomenheden, zoals een ingeplakte ex-libris of een naam op het schutblad, zijn niet altijd vermeld
  • U handelt deze order direct af met Doornweerdje
  • Na uw bestelling ontvangen u en Doornweerdje een bevestiging per e-mail. In de e-mail staan de naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van Doornweerdje vermeld
  • De Koper betaalt de verzendkosten, tenzij anders overeen gekomen
  • Doornweerdje kan betaling vooraf vragen
  • Boekwinkeltjes.nl probeert Kopers en Verkopers tot elkaar te brengen. Boekwinkeltjes.nl is echter nimmer partij bij een overeenkomst die gesloten wordt tussen Koper en Verkoper door gebruikmaking van de site. Als u een geschil hebt met één of meer gebruikers, dient u dit zelf op te lossen. U vrijwaart Boekwinkeltjes.nl van enigerlei vorderingen, aanspraken op schadevergoeding en dergelijke, verband houdende met dergelijke geschillen.

7,3 miljoen boeken

Gebruikt en tweedehands

11200 boekwinkels

Antiquariaten en particulieren